Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen gépdobot tudnék ingyen...

Milyen gépdobot tudnék ingyen használni, ha kiadott lemezre szeretném használni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 22:05
 1/4 zeronibble ***** válasza:

Ha hangminták, akkor azoknak a jogállása számít. Ha egy szinti presetje, akkor azoké. Ha felismerhető, akkor nem árt megvenni. De ha egy TR808 szett van "valahonnan", és nagyon-nagyon hasonlít az összes többire, akkor senki se piszkál miatta.


Én személy szerint U-HE Zebra tekergetéssel oldom meg a dobkérdést, persze elektronikus műfajokban utazom.


Úgy mellesleg, hadd kérdezzem már meg, hol akarsz lemezt kiadni ma? Mekkora jövedelmet remélsz tőle?

2011. dec. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem pénzért csinálom, terméssetesen. Azért akarom kiadatni, mert azért mégiscsak jó érzés, másrész nekem nincs pénzem rendes szép kiadványt kifizetni borítóval/reklámmal/mindennel együtt.


Amúgy ambienthez kell :)


Nem kell sem nagy példányszám se semmi, csak hogy meg legyen szépen csinálva.

2011. dec. 4. 03:22
 3/4 zeronibble ***** válasza:

Igazából ami nem olyan, hogy füllel fel lehet ismerni, az okés. Persze ha akad egy sügér, akinek más dolga sincs, mint épp téged felnyomni illetéktelen hangminta-használatért, akkor mindegy, csak ne legyen olyan, amit ne lehetne ingyen használni. Van egy csomó olyan oldal, mint a [link] és a közzé tett zenéid jogállásához is jó, ha választasz egy CC licencet itt:

[link]


Ha nem hangminta alapú pluginból csavarsz ki egyéni dobokat, akkor már csak a warez okozhat gondot, a gyakorlatban az is csak akkor, amikor már fel is lépsz velük. Ha simán feltöltöd a zenéidet soundcloud-ra vagy jamendo-ra, akkor rettentő nagy tömegbe fogsz beleveszni, akik közül senkit se piszkálnak a "mé nem vetted hát meg" emberek...


El ne felejtsem: oszd meg velünk is :) Gondolom nem minősül apróhirdetésnek a nonprofit jelleggel közzétett, saját remekművekre mutató link, mint ez is:

[link]

2011. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen,

a freesound jó barátom nekem is :)


Szerintem marad a hangminta-pingálás.

2011. dec. 4. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!