Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen művészeti korszakot...

Milyen művészeti korszakot élünk ma?

Figyelt kérdés

Elsősorban irodalomra gondolok, de korstílusról is lehet szó. Tudom, hogy a korstílusokat utólag nevezik el, ésa romantikában pl. Arany nyilván nem volt tudatában, hogy ő most egy romantikus művész, de azt tudta, hogy szeretia kevert műfajokat, a rejtélyességet, a népköltészetre való alapozást, és a költők prófétaszerepét, hogy csak néhányat említsek. Vagy ott voltak a dadaisták, akik maguk választottak maguknak nevet egy szótárat felcsapva, tehát volt tudatosság benne, el akarták nevezni magukat. Babits írt a futuristákról kritikát, Ady pedig utálta őket, és mindketten használták ezeket a szavakat a kritikákban. Tehát előfordul tudatos korszakmegnevezés.


Az érdekelne engem, hogy manapság főleg az írók, de bármilyen művészek vajon milyen elvek szerint alkotnak? Miket akarhatnak megjeleníteni, mi lehet a hozzáállásuk a művészethez? Esetleg létezik elnevezés a ma művészeti irányzatára? A 2000-res évek eleje van, új évszázad, ilyenkor általában (bár nyilván nem húzható éles határ) új stílus kezdődik. Sőt a dadaizmus, futurizmus, stb talán csak évtizedekig tartott. Szóval most kezdődik valami új? vagy hol vagyunk mi az irodalomban és a képzőművészetben?


2011. okt. 1. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ma már nincsenek ilyenek, már minden kialakult, a régiek keverékéből dolgoznak. Esetleg a számítástechnika jelenthet valamilyen szinten újdonságot a művészetekben.
2011. okt. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy majd 100 év múlva nevezik el valaminek, mert onnan már átfogóbb képet tudnak alkotni erről a korról. Mi most nem láthatjuk át annyira, mert benne élünk.
2011. okt. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

20:12


Tulajdonképpen így van.

Bár nem is tudom, szerintem régen a művészet máshogy létezett.

Én az irodalmat imádom, és mikor neten beleolvasgatok a Nyugat számaiba, sajnálom, hogy ma nincs egy ilyen lap.

2011. okt. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudtam, h valaki felhozza h 100 év múlva kapunk nevet, ezért írtam a dadaisták példáját, akik maguknak nevet adtak és tudatosan működtek.
2011. okt. 1. 21:35
 5/10 anonim ***** válasza:
De most nincs ilyen /sajnos/, szóval marad a majd-100-év-múlva... :)
2011. okt. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
még tart a posztmodern időszak (a stílusok tudatos vegyítése ennek egyik "tünete").
2011. okt. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A KME-es végzős portfólióba vagy mibe, a bevezető részben olvasta fel a tanárom, hogy egyenlőre semmilyen művészet nincs, csak kialakulóban van, valami forr amiről mi nem tudunk(de ők akkor honnan tudják azt nemtom x"D). A számítástechnikai forradalomban és a képregényekben látják a jövőt. De bármi más is lehet. De lenni lesz, művészet az van,de nem egységesen elmondható a korra. Még ezzel várnunk kell pár évet. Lehet valami tragédia vagy egy új eszme hoz gy új művészeti ágat. Most nagyon béke van,de majd feszülni fog a húr és ennek kapcsán is lehetnek új művészetek.

De ezt csak én gondolom így,lehet marhaság, javítsatok ki ha tévedek.

2011. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
utolsó, ez jól hangzik. akkor majd alapítanak vmit:D enneka semmilyen kornak is majd adnak vmi nevet, pl a csömdes művészet időszaka v iylesmi
2011. okt. 2. 19:21
 9/10 anonim ***** válasza:

~utolsó vagyok.


Hááát a mezolitikum is egy "művészeti stílus",még is több száz vagy ezer vagy nem tudom hány év telt el,kevés lelet maradt fenn,még is él a művtöri könyvekben.

Az utóbbi évszázadban elég sok művészeti stílus alakult ki,"ideje" egy kis csend. Mint mondtam valaminek történni kell, hogy művészet legyen. Én spec humanista szempontból nézném a világot(ez alatt azt értem bővebben, hogy mondjuk az emberek bűnös,hasznotalan életét mutatnám be, de ez csak személyes vélemény,nem tom "zavarja" -e a kortárs művészeket), ha művészkedni akarnék per pillanat.

2011. okt. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hmmm... nem is rossz ötlet. lehet, hogy adtál nekem egy jó ötletet. köszi.
2011. okt. 4. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!