Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék írni egy regényt....

Szeretnék írni egy regényt. Itt van belőle egy részlet - szerintetek milyen lett?

Figyelt kérdés

- El kell mennem - mondta Joe bácsi. Felpillantottam a kezemben tartott könyvből - csöppet sem érdekelt, mi van benne, csak gépiesen lapozgattam, és bámultam a szemem előtt összemosódó sorokat.

- Hová? - csaptam le azonnal a kérdéssel.

- Dolgom van - felelte, miközben belebújt köpenyébe - Neked pedig nem tanulnod kéne?

- Egy frászt… - morogtam bele a könyvbe, aztán újra felnéztem - Veled mehetek?

- Nem - zárta le gyorsan a beszélgetést, és vitára további lehetőségeket nem adva, egyszerűen kilépett az ajtón. Bámultam még egy darabig utána a falat, aztán dühösen becsaptam a könyvet.

Amikor bementem az erdőbe, éreztem, hogy baj lesz. Amikor óvatosan, ügyelve, hogy senki ne láthasson meg, átléptem a falunk határát jelképező patakot, majdnem vissza is fordultam. Joe bácsi egy életre megbüntet, ha megtudja ezt. De nem tudja meg, nyugtattam magamat, ahogy beljebb hatoltam a sűrű erdőbe. Bármi is az a nagy titok, valahol itt kell lennie.

Sosem jártam még a patakon túl, hiszen az erdőbe is tilos volt bemennem.

Rettegtem attól, amit találni fogok, mégis vágytam rá, hogy megtaláljam. Amikor áthatolhatatlan, tüskés bozót vágta el az utamat, balra indultam. Majd jobbra. A nap egyre lejjebb ereszkedett, fáztam. Eldöntöttem, visszaindulok, mégsem tettem. Talán már akkor sem tudtam, merre is van az a „vissza” de amikor majdnem két óra múlva elkeseredetten rogytam le egy fa tövéhez, már fogalmam sem volt a helyes irányról. Nem kellett volna kétségbeesnem. Nem kellett volna őrülten rohannom minden lehetséges irányba, nem törődve a ruhámba akadó, bőrömet véresre sértő tüskékkel, nem kellett volna hagynom a gondolataimnak, hogy ellenem forduljanak, hogy minden sötét árny helyébe valami rejtélyes, félelmetes dolgot képzeljek. Nem kellett volna gyávának lennem.

Nem kellett volna eljönnöm otthonról.

Behunytam a szememet, hogy ne lássam a rémeket, melyeket saját fantáziám vetített elém, de ahányszor a szél megrezegtette a fák lombjait, ahányszor egy apró állat alatt megreccsent egy faág, megzörrent az avar, mindannyiszor úgy nyitottam ki a szememet, mint aki rémálomból ébred - és ahelyett, hogy otthon, kényelemben és biztonságban találná magát, rájön, hogy a lidércnyomás még mindig nem ért véget.

„Miért vagyok ennyire gyáva?”, kérdeztem magam sokadszorra is, míg rá nem jöttem, hogy ettől nem leszek bátrabb. „Bátor vagyok”, kezdtem mondogatni, már suttogtam is, de ez se vett rá, hogy felálljak. Két tenyeremet a fülemre tapasztottam, fejemet a felhúzott térdeimre hajtottam. Szemem csukva volt.

Vártam a hajnalt.

Nem bírtam sokáig. Látni, hallani akartam, mi van körülöttem. És ha éppen felém közelednek a farkasok? Az erdőkben régóta nem élt egyetlen farkas sem, de ettől nem voltam nyugodtabb. Egyik felem győzködött, hogy nézzek már körül, míg elmém másik részére ragaszkodott a csendhez és a sötétséghez. Hosszasan tépelődtem ezen, észre sem vettem, hogy egészen lefoglal. Végül kinyitottam a szemem - és felkiáltottam rémületemben.


2011. aug. 22. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Izgalmas, tetszik. Érdekel a folytatása.
2011. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Igen,valahogy arra ösztönöz,olvassam még..izgalmas és tetszik!

Sok sikert! :)

2011. aug. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

wow, nem vagyok a könyvek mestere, ritkán szoktam olvasni,mert ált nem köt le.

de ez tetszik,izgalmas :)gratu!

2011. aug. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszik!:) Kivancsiva tettel!Elkuldhetned az egeszet privatba!:P
2011. aug. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
jujj ez nagyon tetszik:) én is kiváncsi vagyok:)
2011. aug. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Kisebb dolgokra kéne csak oda figyelni (bár ez csak az én véleményem, mert am nem rossz), hogy néha mintha túl lennének fokozva a dolgok. Ill. a regény túl hosszú, könnyen bele un az ember, mármint az írásába ha nem elég eltökélt az ember(bár most csak saját magamból indulok ki :D).. Nah mind1 nem okoskodok tovább, írd amíg jól esik, ne nézd azt, hogy milyen hosszú, vagy milyen rövid lett..
2011. aug. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

De amúgy én ezt találtam a legjobb résznek, szóval lehet hogy a többi már nem tetszene nektek..

utolsónak: értem, hogy gondolod, és igazad is van - csoda, ha tíz oldalig eljutok, szóval ha egyszer tényleg lesz egy kész regényem, egyáltalán nem biztos, hogy ez lesz az :) Most még inkább csak próbálkozom :)

2011. aug. 23. 09:42
 8/10 anonim válasza:

nah akkor hajrá ;)..

azzal még kiegészíteném, hogy ahogy a második felénél soknak éreztem, úgy az átvezetést hiányoltam/keveselltem.. kéne talán egy-két mondat, hogy miért akar utána menni, szösszeneteket bele írni, pl. "...dühösen becsuktam a könyvet, és egyből ugrottam az ablakhoz, hogy lássam merre indul. -Bement az erdő, de mit kereshet ott? -Rögtön húztam fel a cipőt, vettem a kabátot és mentem utána. Kiléptem az ajtóm, bár már eltűnt az erdő sűrűje közt, de megindultam, arra, amerre a lépteit vélni láttam..." persze ezzel lehet csak rontanék a művön:D meg nem feltétlenül ebbe a megfogalmazásba, vagy éppen ezt írni.. így hirtelen ennyi tellett tőlem, az egész mű ismerete nélkül..

2011. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én laikus vagyok, de egész hangulatos. Magam előtt látom a képeket, ez nagyon ritkán történik meg. Olyan jól fogalmazol, hogy élvezet olvasni, és hadarni a fejemben, hogy mi lesz a következő szó.

Nagyon jó lett,grat! Kezdj bele a regényedbe-bár ebből a történet nekem nem nagyon derült ki de nagyon jó.

2011. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nagyon nagyon jó, csak néha kicsit hosszasan írod le a történéseket. Mindenesetre nekem tetszik! csak így tovább
2012. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!