Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok arról, aki...

Mit gondoltok arról, aki hegedül? Vagy valakiről, akit hegedűvel láttok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 21:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Én reflexből dobok egy húszast.
2011. júl. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 ava87 ***** válasza:

Ha nekem azt mondják, hegedű, akkor az első, aki eszembe jut: Itzhak Perlman.

Amúgy én sajnos nem játszom semmilyen hangszeren, de nagyon sokféle zenét hallgatok, és pár éve igencsak megszerettem a hegedűt.

Ezt pl. bármikor, bármeddig képes vagyok hallgatni: http://www.youtube.com/watch?v=dsU9zmnZ37g

2011. júl. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Cigány a szétb@szott k.rva anyád!!!!

Fehér a bőröm, lehet hogy még fehérebb mint a tiéd!!!

2011. júl. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

"Én reflexből dobok egy húszast." XD XD

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:43


Viccet félretéve. Amikor látok valakit például hegedűvel felszállni valahová, vagy látok hegedülni. Először is nagyon irigylem, hogy a szülei már kiskorában beiratták zenét tanulni, (az én életemből kimaradt a zenetanulás) másodszor csodálom, hogy ilyen hangszeren tud játszani. Imádom a hegedűt! Lenyűgöz a hegedűjáték! Csodálom azt aki tud bánni egy ilyen hangszerrel. Valahogy mindig az az érzésem, hogy aki ilyen hangszeren játszik az rossz ember nem lehet (Ez nem tudom, miért van, de ilyen érzésem van)És valahogy másnak látom Őket. Talán intellektuálisabbaknak, vagy mélyebb érzésűeknek, nem tudom ezt pontosan megfogalmazni, de az biztos,hogy nem átlag embernek.

2011. júl. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Köszönöm utolsó! Felpontoztalak!
2011. júl. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Előző voltam, ja és a Itzhak Perlman Tango-ja gyönyörű. Nem ismertem eddig a zenészt, de azt hiszem az Ő zenéje ment a zongorista című filmben, mintha onnan lenne ismerős.
2011. júl. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Szívesen :) Én is köszönöm:)
2011. júl. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 ava87 ***** válasza:
100%
Ja nem, ez a Schindler listájában hangzik el (bár más filmekben is hallható), még azt hiszem valahol a film elején. Nem Itzhak Perlman a zeneszerző, ő "csak" játssza, de valami fantasztikusan. A mű eredeti címe Por una cabeza, és Carlos Gardel a szerzője.
2011. júl. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
amúgy szerintem hegedűsök közt valóban vannak cigányok, de nem mind az. és nekem velük nincs bajom. és én is bírom Itzhak Perlmant:)
2011. júl. 16. 17:34
 20/26 habibi ***** válasza:

imááádom ♥ nagyon-nagyon szeretem a hegedűt, olyan szép a hangja , ha meghallom a hangját, akkor azonnal elérzékenyülök, persze csak ha olyan a műfaja és amikor valaki szépen játszik rajta azon annyira lehet érezni, hogy a szívéből jön , hisz a hangszer is oly közel van a szívéhez. akkor szerettem a hangjába, amikor először láttam a Titanicot és amikor süllyed a hajó, akkor többek közt a hegedűs is el kezd játszani és úgy szeretem azt a számot... A hegedűsöket csodálom, mert egy ilyen gyönyörű hangszert meg tudnak szólaltatni és irigylem őket nagyon , mert kiskoromban én is akartam hegedülni, de a szüleim nem írattak be zenesuliba, pedig én nagyon vágytam rá és még most is, bár már sajnos nincs sok esélyem :'( és hát mivel született pesszimista vagyok és depis hangulatú, mivel legtöbbször szomorú számokat hallgatok, a hegedű ebből a szempontból is a top 1, mivel annyira szépen visszaköszönt a hangjában a fájdalom, szenvedés.

19/L

2011. júl. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!