Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyenek a képeim? Látsz...

Milyenek a képeim? Látsz bennük fantáziát?

Figyelt kérdés

[link]

Nem vagyok elfogult, nem is tartom művészetnek ezt...és még keveset töltöttem fel..:) de azért ha van pár perced, kukkantsd meg a képeim..:)


2011. júl. 14. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
szépek. én azt utálom, mikor valaki vesz egy jó gépet, csinál egy képet, és azt agyonszerkesztgeti. ha szerkesztve van, jó h szép. de amint látom ez nincs. neked nagyon tetszenek. :D
2011. júl. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, láttam már ebből a szemszögből. :)

Fantáziát, azt nem látok bennük, és kezdő az egész. (nem kifejezetten a szerkesztésről beszélek) de nem szándékom hogy ez az írás negatív hatású legyen. kellemes volt nézegetni őket! :)

2011. júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt negatív! Sőt..:)) ez még inkább motivál! Köszi, tudom merre fog haladni a fényképezésem..:)) ez a komi, hogy ebből a szemszögből már láttad rádöbbentett arra, hogy extrémebben kell fotóznom! Szuper, köszönöm nektek:))
2011. júl. 14. 22:56
 4/10 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok, jún. 5-óta csinálom..:D szerkeszteni nem szerkesztem őket...az egészet csak azért kezdtem el, mert vannak ismijeim, akik fotósok, bulikban fényképeznek..de én fantáziát nem látok a képeikben...szeretnék fejlődni..:))
2011. júl. 14. 22:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Javaslom a fotosokvilaga.hu oldalt, regisztrálj, értékelj képeket, cserébe kapsz kreditet amiért te is tőlthetsz fel aztán fotókat, melyeket a többiek szintén értékelnek elmondják mi a hiba a képen stb. Ez egy viszonylag barátságos oldal, de persze vannak néha viták a fotós és érékelő között.

Képeidről annyit, hogy egyenlőre semmi extra.

Fentről a második alúlexponált, a harmadikon nem értem miért vannak "háttal" a napraforgók,negyedik szerkesztésileg elfogadható bár szerintem az élesség javarésze a levélen van, öt-hat-hét-nyolc khm. nem értem,kilencedik lehetne hangulat de az alja bebukott s agyon vágja a képet,tíz az tipikus amatőr kép,tízenegy sajnos nem értem,tizenkettő a pados kép az tetszik de kell dolgozz a beállítással,tizenhárom nagyon belenyomorítottad a kannát a képbe ti. túlszűk a vágás,tizennégy keszekusza sajnos.


A lényeg ha te élvezed amit csinálsz akkor minden ok. Nézegess sok képet a tapasztaltabb fotósoktól, aztán majd jön az ihlet,szerkesztésben sokat kell még fejlődnöd. Bár nem tudom mennyire komoly ez a dolog nálad...

Ha esetleg regelnél az említet oldalon jelezd itt aztán majd megyek jól kritizálni :)

2011. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
na, pont ilyenre vágytam. Bevallom, nem értek a gépemhez..sok mindent amit írtál, hát elég magas nekem. Most még csak a saját szórakoztatásomra csinálom, de majd szeretnék komolyabban is foglalkozni a fényképezéssel...Esetleg ha olyan oldalt tudnátok ajánlani, ahol a képélességről stb. lehet tanulni, nagyon hálás lennék!! Regizni fogok, amint regisztráltam, küldök egy privát emailt vagy ide felírom.
2011. júl. 14. 23:07
 7/10 A kérdező kommentje:
ó jajj, regiztem..:D hát így már tényleg amatőrnek látszanak a képeim.
2011. júl. 14. 23:14
 8/10 anonim válasza:
Hm...Én is így keztem...Aztán 3 év múlva kicseréltem a gépem. S most már 2 hónapja ismét fáradtatatlanul tanulok...Természetesen látszik, hogy észreveszel olyan dolgokat, amikre nem minden ember figyel fel..szerintem érdemes foglalkozz vele, főleg, ha érdekel...
2011. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Érdekel, nem is kicsit..:) a legjobb az egészben, hogy lett életcélom. Ennek nagyon örülök:) Köszi a kommentet, boldoggá tettél:)
2011. aug. 1. 13:15
 10/10 anonim válasza:

A fotozz.hu oldalon segítenek az ilyen kezdő fotósoknak, hasonló módon, mint ahogy az egyik előző kommentelő írta.

+ Van néhány aranyszabály, amit a gép beállításán kívül is tudni kell. Ezektől eltérni lehet, de még a legnagyobbaknak sem mindig sikerül jól.

Például, hogy a horizont egyenes legyen- a legnagyobb kezdőhiba, amit a második, harmadik és az autós képen elkövettél. Aztán ott van a kétharmad szabály: a napraforgósnál már majdnem eltaláltad: három részre kell osztani a képet, mind függőlegesen, mind vízszintesen. A kanna, nagyon szép, de képzeld el a képet úgy, hogy egy nagy sötét színű, szép mintázatú felületre fekteted, a képen a kanna kicsi, a függőleges és vízszintes kétharmadok kereszteződésében fekszik az egyik oldalon. Nem tetszene úgy? (És főleg, nem lógnának le részei a képről!)

Én sem vagyok profi, de ezeket fontos tudni.

2011. aug. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!