Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kellene valamit látni ezen a...

Kellene valamit látni ezen a Dali képen?

Figyelt kérdés

[link]


Mert a legtöbb képén el van rejtve valami. De én ezen csak azt látom, hogy ijesztő ahogy darabokban van az ember.

Valami?


2011. jan. 15. 16:48
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
én csak onnan tudom hogy az a címe hogy "...boiled beans" :)
2011. jan. 15. 17:32
 12/19 anonim ***** válasza:

[link]


Kirajzoltam azt, amit én észre vettem. Az eredetin homályos.

2011. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Macifej? :)

Amúgy én azokat a kis izéket lárváknak gondoltam,eszembe sem jutott,hogy babok.

2011. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
hehehe egy maci :DDDDD
2011. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Ez mind szép, és jó de Dali a művészatében nem "mindig" arcokat képeket" képeket rejtett el hanem álmokat főként rémálmokat ábrázolt (akár "saját" álmait is) + társadalom kritikát
2011. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
a rémálmokat elhiszem...ha ezt a képet nézem 10 percig felfordul a gyomrom! :S
2011. jan. 15. 19:49
 17/19 anonim ***** válasza:

Valóban álmok. Amúgy meg a szürrealizmusnak pont az új dimenziók létrehozása a cél. Vagyis nem úgy kell értelmezni, hogy akkor most elrejtek valamit, hanem, hogy teljesen élethűen megfestve egy másik világ, valami olyan, ami a valóságban sosem történhet meg. Szubjektivitás a művészetben.

Amúgy a kép címe Konstruktivista főtt bab, avagy a polgárháború előérzete. :p

A furcsa, kicsavarodott, torz alakok, az érzelmek, álmok megtestesülései.

2011. jan. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
állítólag amikor álmos volt, beült a fotelbe és a kezébe egy kulcsot tett. amikor éppen elaludt, a kulcsot ugyebár elejtette, ami az előre odakészített tányérkába esett, erre a csörömpölésre felriadt a félálmából, és ezért emlékezett a félálomban látott képekre, és ezeket vette alapul.
2011. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Dalí:Sült bab-a polgárháború előérzete.

Dalí ezen a képén a fájdalmat,rettegést,félelmet próbálta kifejezni.Valóban,a képen egy (széttépett ?) ember testrészei láthatóak különös,bizarr összeállításban.(Fentről lefelé:) Egy félelemtől eltorzult fej,egy mell,egy bal láb,a mellet egy kéz szorongatja (utalás a polgárháború "szorongatásaira")mely egy ügyesen ábrázolt (kissé elrejtett) férfi nemiszervből nő ki.Az előbb említett testrész egy kézben ér véget.A kéz és bab motívum Dalí egész munkásságát végig kísérik.A kéz a maszturbációra utal.

2011. júl. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!