Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Képregény: milyen papírra?

Képregény: milyen papírra?

Figyelt kérdés

Már eddig is készítettem képregényeket, de ezeket kockás füzetbe rajzoltam grafitceruzával. Ha komolyabban is érdekel a képregénykészítés, milyen papírra lenne érdemes rajzolni (esetleg kifestve, szkennelés, másolás is kéne)? Füzetbe (ha igen, milyenbe) vagy sima lapra lenne jobb? És számítógépen kellenek-e valamilyen utómunkálatok?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. dec. 25. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is próbálkoztam ezzel, sajnos nem lett belőle semmi, de hadd osszam meg a tapasztalataimat.


A4-esnél nagyobb papírra érdemes rajzolnod, a részletek miatt. Persze attól függ, milyen scannerhez tudsz hozzáférni, ha kisebb van, akkor nincs sok választásod. Számítógépes utómunkálatok sajnos szükségesek, hacsak nem vagy olyan zseni festő, hogy áttetszéseket, árnyalatokat meg ilyeneket fessél :) Szövegbuborékokat is érdemes géppel csinálni.


Speciel nekem sem scannerem, sem photoshop-tudásom nincs, ezért is hagytam abba.


Egy időben úgy volt, hogy összejön a dolog. Ceruzával rajzoltam meg a vázlatot asszem A3-mas papírra, és azt kellett volna kihúzni és színezni géppel, ami ugye mégsem lett. Nekiálltam tűfilccel kihúzogatni, jól nézett ki, de azért az kevés.


Miről szól egyébként a képregényed? :)

2010. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Énis err elennék kiváncsi, hogy milyen félét akarsz?

Multkor kivettem a könyvtárbol egy könyvet a képregény csinálásrol, nagoyn sok dolog van benne.

2010. dec. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A képregény témája nem csak egy bizonyos dolog lenne, inkább rövidebb történetekre gondolok. Mi a könyv címe?
2011. jan. 2. 11:19
 4/4 anonim válasza:

Ajánlom figyelmedbe ezt a két könyvet!

Scott McCloud: A képregény felfedezése

Scott McCloud: A képregény mestersége


Én is hatalmas comic-fan vagyok, ha nem akarsz ebből hatalmas hepajt, akkor szerintem a tűfilc is megteszi (persze ha alóla kiradírozod a ceruzavonásokat), hiszen photoshoppal nem mindig lesz olyan szép...(de ott is muszály végezni utómunkálatokat)

2011. jan. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!