Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudnék fejlődni rajzolá...

Hogyan tudnék fejlődni rajzolásban,hogy profi rajzos legyek? Én ebben nem hiszek!

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet,hogy 2018ban kezdtem el a rajzolást!

Most jelenleg 19 éves vagyok!

A helyzet a következő:2018ban kezdtem el a rajzolást,akkoriban nagyon béna voltam!

És elkezdtem azon töprengeni,hogy hogyan rajzolhatnék profin.

Aztán arra a döntésre jutottam,hogy laptopot előveszem,és tutorial videókról átmásolom a rajzot,és csak árnyékolni kell.

De!

Mikor bevittem a suliba,a átmásolt rajzot,árnyékolással,persze az sem volt profi csak irka firka!

Aztán bevittem ámultak,bámultak a többiek,hogy hogy tudok ilyen jól rajzolni!

Aztán egy jó darabig így csináltam!

Aztán gondoltam arra is,hogy Prismacolort veszek a diákmelós pénzemből,és hátha azzal profi rajzos leszek,mert a drawholic youtube csatorna is profi rajzos és prismscolort használ!

És szinte varázsol!

Aztán most kicsit elegem lett ebből a kamu rajzolásból,mert ezzel csak magamat,és másokat csapok be!

Elkezdtem tegnap rajzolni saját kezűleg magamtól!

tutorialt nézve.

De nem sikerült pontosra és akárhogy oda figyelek egyszerűen elrontom és nem lesz pontos precíz a rajz.

Valaki tanácsot tudna adni esetleg hogyan váljak profi rajzossá esetleg haladó rajzossá egy hét alatt?

Illetve pár hónap alatt?

köszönöm szépen előre is a válaszokat!



okt. 19. 23:17
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

[link]

Billie Eilish akar lenni tudom ez sem profi:(

Budapesti vagyok lehet fogok keresni egy olyan művészt aki megtudna tanítani az alapoktól kezdve.

tegnap 18:01
 32/35 A kérdező kommentje:
tegnap 18:08
 33/35 anonim válasza:

Cuki az almád :)


Nézd, nekem közöm nincs a grafikához (művészetekhez állítólag van), de szerintem is rossz nyomon jársz.


A legalapabb alapok hiányoznak nálad: perspektíva, anatómia, fények/árnyékolás, látásmód, kompozíció, de tudom neked mondani még az anyagismeretet is.

Gyakorlati példa, mert erre még senki nem tért ki: "Prismacolort veszek a diákmelós pénzemből,és hátha azzal profi rajzos leszek"

1. Nyilván anyád is azért főz jól, mert Tefal edényt használ. Ja bocs nem.

2. Tégy magadnak egy szívességet és csak akkor verd magadat nagyobb költségekbe, amikor szakmailag meg tudod indokolni, hogy miért van szükséged a cuccra. "Az XY is ezt használja" *nem* ilyen indok.

Szerezz oktatót, mert gyakorin senki nem fog minden egyes képedről olyan visszajelzéseket adni neked, amiből tudsz építkezni. Egy kéztartást helyre rakni vagy hasonló gyakorlati ragyát megmutatni meg pláne nem.


Van még tovább, mondjam még? :)

A populáris youtube videóknak (meg insta fiókoknak és tiktokoknak) nagyon örülünk, mert nélkülük nem beszélgetnénk veled. Viszont nagyon könnyen félre tudják vinni az útját kereső művészpalántát, (nem attól értékes valami, hogy sok a lájk rajta). Szóval kezeld őket a helyen!

Továbbá, fontos a művészettörténet illetve a kortárs alkotók ismerete. Nemcsak azért, mert az alapokkal és a körülötted zajló esemélyekkel illik tisztában lenni, hanem innen tudsz meríteni, inspirálódni, ezekhez tudsz visszanyúlni. Nem olyan nehéz olyan filmeket, előadásokat összevadászni interneten, amiken nem harapod fel az ereidet unalmadban.

És hogy bonyolítsuk a dolgot, nem érdemes csak a grafikusokra, festőművészekre rászűkülni, egy balettelőadás, egy regény vagy egy zeneszám is lehet inspiráló.

Szóval szerezz közösséget is, mert egyedül nem fogsz lebumlizni Hódmezővásárhelyre megnézni a 70. Őszi Tárlatot -pedig ott azért előfordul a magyar képzőművészet színe-java-, neadjisten eltölteni egy hosszú hétvégét, és kideríteni, hogy mit esznek ezek annyira Mártélyon...

ma 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó két kép borzasztóan sötét, alig látszik, mi akar lenni.

Az előző jókat mond egyébként, kb ezt ismételjük neked napok óta. Ritkán szokott ennyire egységes lenni a válasz-szekció, fogadd meg a tanácsokat!

A munkát nem lehet megspórolni. Nem lehet maratont futni, ha előbb nem tanulsz meg járni.

ma 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Művészettörténet szakon végeztem, pár éve foglalkozok rajzolással, bár a párom jelentősen jobb ebben, ő részben illusztrátorként is dolgozik.

Előttem nagyon jó válaszokat írtak, fogadd meg őket.

1. Az alapokat kell először megtanulni, erre építesz a jövőben. A matekban is az összeadás és kivonás az első, amit megtanul az ember, nem a szorzás. Arányok, szemszögek, árnyékolás, kompozíció és lehetne még sorolni. Ezek így leírva unalmasnak hangoznak (és a gyakorlatban sem a legizgalmasabbak), de amíg ezek nem mennek, még csak elfogadható szintre se fogsz igazán eljutni.

2. Ne arra menj, hogy milyen márkájú dolgokat használsz, főleg, hogy még teljesen kezdő vagy. Ennek csak akkor lesz relevanciája, amikor magas szinten alkotsz és minden részlethez megvan egy tűpontos elképzelés, amihez egy kicsit profibb eszköz kell. Neked egyenlőre minden eszköz, amit egy sima Flying Tiger-ben venni tudsz, tökéletes (sőt, a profi szinten alkotó párom is sokszor onnan vásárol).

3. Ne másolj, mert abból nem fogsz tanulni. A másolás legfeljebb akkor lenne jó, ha már magas szinten tudnál alkotni, meglenne a saját stílusod és valaki más munkájába szeretnél gyakorlatiasabb betekintést nyerni. Ne másold mások munkáit.

4. Valódi dolgok inspiráljanak, így a térlátásod nagyban fejlődik. Egy valódi kutyát rajzolj le, ne egy rajzolt kutyát. Ez már csak azért is fontos, mert így fog kialakulni a saját stílusod ahelyett, hogy másokat utánzol.

5. Rajzolj minden nap és ne törekedj arra, hogy tökéletes legyen, mert nem kell annak lennie. Ha nem élvezettel csinálod, megette a fene.

6. Tanulj művészetet. Nyilván nem arra gondolok, hogy azonnal iratkozz be valami egyetemi képzésre, lehet ezt otthon, hobbiszinten is űzni. Rengeteg remek online anyag elérhető (YouTube-on van mindenféle, de pl. a SkillShare jobban szűri, hogy valódi művészek által vezetett kurzusok legyenek csak), számtalan könyv készült a témában és nyilván be lehet iratkozni élő kurzusokra is.

7. Foglalkozz a művészeti világgal. Járj el kiállításokra, menj el múzeumokba. Nem csak inspirálódni fogsz, hanem rengeteget tanulni is más művészektől.

8. Ne akarj profi lenni, mert ez egy irreális elvárás magaddal szemben.

(+ A valóság hű ember megrajzolása az egyik legnehezebb, mert ott tudnak legjobban félremenni az arányok és a felépítés. Egy aránytalan épület közel sem lesz olyan csúnya, mint egy aránytalan ember. Ne ezzel kezd.)

25/N

ma 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!