Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ecsetek megmentése(?)

Ecsetek megmentése(?)

Figyelt kérdés

Van több elég drága ecsetem otthon, de jelenleg máshol élek. Az egyik rokon gyerek használtan őket olajfestékhez, és "elfelejtette" kitisztítani azokat, a festék valamennyire beleszáradt. A festéket "kifestette" belőle, amennyire lehet, de a végeken minden hol maradt benne.

Most, több hónap után kerültem haza, majd felrobbantam emiatt.

Most azt szeretném kérdezni, meg lehet-e ezeket menteni valami módon, a beleszáradt festéket el lehet-e távolítani belőlük?

A segítséget előre köszönöm



ma 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem használok olajfestéket, de alapvetően, a józan ész szabályai alapján két megoldás van. Vagy terpentin vagy az az olaj, amit a festékhez adsz. Én azzal kezdeném, hogy beáztatom terpentinbe egy pár órára. De YouTube-on biztos találsz megoldást olajfestőktől (angolul keress rá, magyarul alig van ilyen tartalom, ha egyáltalán).
ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket.

Én nem használok olajfestéket, ezért is voltam duplán mérges, a yoyutube tényleg jó ötlet. Csak kapásból majdnem azt sem tudtam, mi a nevem, annyira ideges lettem.

Még egyszer köszi a segítséget!

ma 16:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Ó, akkor ezek nem is olajfestékhez való ecsetek? Ha mondjuk drága akvarell ecsetek, akkor óvatosan, azoknak nem szokott jót tenni a terpentin meg az erős dörzsölés.

Megértem a haragod, ha a gyereknek nem is, de a felnőttnek, aki rászabadította a felszerelésedre, hogy nem jutott eszébe egyeztetni veled?

ma 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A gyerek már tini, a szülö meg csak este vette észre, amikor hazaért a munkából.

De mindenesetre megpróbálom megmenteni legalább egy részüket.

ma 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!