Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki volt az az antik irodalomba...

Citromfűlevél kérdése:

Ki volt az az antik irodalomban akinek kiszívták a nyakát és ettől halt meg?

Figyelt kérdés
Ma hallottam ezt a történetet, de ennél többet nem mondtak róla.

tegnap 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Drakula gróf áldozatai
tegnap 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Drakula mióta antik?
tegnap 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem volt ilyen.

"Despite the occurrence of vampire-like creatures in these ancient civilizations, the folklore for the entity known today as the vampire originates almost exclusively from early 18th-century Central Europe"

[link]

tegnap 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Esetleg ez a kettő jöhet szóba:

[link]

[link]

tegnap 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Még annyira emlékszem, hogy egy nő ölt meg így egy férfit. A történet egyébként a carotisszal kapcsolatban került szóba, hogy már az antik világban is ismerték és tudták, hogy mit kell vele csinálni, hogy meghaljon az ember. Vagy valami ilyesmi.

(az az igazság, hogy annyira nem figyeltem, már csak a sztori végére kaptam fel a fejem, hogy wtf :D)

tegnap 20:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!