Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hol keressek művészi (...

Hol keressek művészi ( festéshez)akt modellt,modelleket?

Figyelt kérdés

Első körben női modelleket keresnék.

Igazából bármilyen testalkatú, magasságú jó lenne

Csak a festés miatt,akril festékkel vászonra lefesteni.

(Semmi fotózás vagy kamera)



aug. 19. 14:31
 1/7 Thunderfairy ***** válasza:
21%
Interneten nem találsz jó képeket???
aug. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rajzkörben
aug. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rajzkörben, szerintem is. Csatlakozz valamilyen helyi alkotói FB csoporthoz, ha az összejövetelekre nem is mész el, ott kitehetsz posztot, hogy milyen paraméterekkel keresel modelleket. Ingyen nem valószínű, hogy lesz jelentkező, akikkel a mi csoportunk dolgozik, mind fizetéskiegészítésként pózolnak (nem Magyarországon élek).
aug. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#1: fényképről rajzolni, festeni, nem olyan, mint élő modellről. Más képességeket is kíván, rá is vagy jobban utalva a fényképész munkájára (megvilágítás, kameraállás, stb). Pláne, hogy modell esetében nem kell fél napokat eltölteni mire lesz olyan póz, ami kell, hanem egy percben elmondod és beáll, ahogy akarod.
aug. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%
Én lennék, ha nem baj ha néha föláll a fasz0m.
aug. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es,látszikhogy közöd sincs a művészethez.


Azért kell térbeli modellről rajzolni, hogy fejlődjenek az alkotó kélességei.

Arányok, irányok, térlátás, forma stb

Sokkal több mindent kell elsajátítania az agynak, hogy idővel rutinból bármilyen modellt, karaktert, épületet, csendéletet stb-t tudjon helyesen rajzolni az alkotó.


Olyanná kell válnia az agynak, hogy egy adott modellt fejből is idővel bármilyen nézetből meg tudjon rajzolni.


Ehhez elengedhetetlen a gyakorlás és ezt átlag vagy tapasztalatlan ember sose fogja érteni, se látni úgy, mint alkotó réteg.

aug. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés ez, utolsó. Fényképről sosem sikerült embert rajzolnom, fejből még kevésbé, de amint elkezdtem modell után rajzolni, elég gyorsan fejlődtem. Heti két óra csupán, és mégis. Mivel nagyon ritkán rajzolok embert ezeken az alkalmakon kívül, nyilván egy adott szinten megrekedtem, de érezhetően könnyebben megy. A portré nem, sose hasonlít a rajzom a modellre, azt külön kéne gyakorolni.

Állatokat és tárgyakat viszont sokkal könnyebben rajzolok fotóról, mint modellről. Pedig azt is gyakorlom eleget, sőt többet is, mert állatokat szívesebben rajzolok.

Épületeket meg végképp nem tudok, ha előttem van, akkor mindig túl nagyra rajzolnom és nem fér ki a lapra, annyira meg nem érdekel a téma, hogy fotókkal gyakoroljam. Valahogy túlterhelődik az agyam a sok részlettel meg a környezettel, nehezen tudok rendesen koncentrálni, pont mint a tájképeknél, azzal is mindig így vagyok.

aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!