Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mitől lesz valaki művész?

Mitől lesz valaki művész?

Figyelt kérdés
Mármint oké, hogy ha valaki fest vagy rajzol valamit/valamiket amik jók, szépek egyediek. De ettől még nem lesz valaki művész, vagy igen? Mikortól mondjuk egy emberre azt hogy művész?

aug. 3. 04:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki művészeti tevékenységet végez, akár csak a fióknak szánja, akár a nagyközönségnek, művésznek tekinthető.
aug. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Múltkor irodalmi csoportban pont erről beszélgettünk.

Van, aki két-három sor után már költőként definiálja magát, míg én több évtizeddel a hátam mögött sem hivatkozom magamra így.

De egyébként külső szemlélőként én is az 1-es válaszolóval értek együtt, kiegészítve, hogy van az élet-művészet, mint külön kategória :)

aug. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Egész röviden: az a művész, akit én annak tartok. Tarthatja az egész világ annak, fizethetnek akármennyit pl. egy festményéért, ha én egy vasat se adnék érte és nem tenném ki a falra. Ez már csak ilyen szubjektív dolog.
aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, aki önmagát ezzel azonosítja.


Lehetek főorvos is valahol, ha azt érzem, az a legvalóbb része a személyiségemnek, amikor a szabadban festek.


Ha ezt csinálom, ha erre találtam rá és ez talált rám, akkor nyugodtan nevezhetem magam művésznek. Nem azon fog múlni a művészi voltom, hogy miből adózok.

aug. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
#4: Őt önjelölt művésznek mondjuk. Persze, tartsa magát annak, semmi gond, csak ne hangoztassa, hogy ő az.
aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kit nevezünk szépnek? Kire mondhatjuk hogy szép? Ha én szépnek gondolok valakit akkor ő szépnek számít?
aug. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#5: és kinek kellene jelölnie? A párizsi Salonnak?
aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
#7: Bárkinek, aki nem ő.
aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A művész műalkotásokat készít.

A kérdés az, hogy mit tartunk műalkotásnak? Csak azt, ami nekünk tetszik, az ízlésünk szerint való? Vagy csak azt, amit galériában lehet sok pénzért megvenni? Vagy csak azt, ami múzeumban van kiállítva? Vagy azt is, amivel fiúk-lányok teleplakátolják az instagramot, YouTube-ot, stb? Esetleg azt is, amit csak a család és a barátok látnak (agy akár csak az asztalfiók, a vázlatkönyv) és csak kikapcsolódásként születtek? A vonalrajz is ér, vagy csak a festmény, szobor, freskó? Csak a kézzelfogható eredeti darab, vásznon vagy papíron, vagy a tableten rajzolt digitális is?

Vagy minden mindegy, csak papír legyen róla, lehetőség szerint valami neves művészeti akadémiáról, ahol elismert, nagynevű tanárok tanítanak?

Ki dönti ezt el? Az alkotó, a közönség, a lájkok száma, valami bizottság?

aug. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A művész az aki műveket alkot.


pl.:Átvízvédelmi gát is mű. Védmű, vagy vízmű.


A művészet meg az, amit a művészek csinálnak. (művelnek)


Művelt ember pedig az, aki elmélyedve művel valamiféle tevékenységet. Mert ilyenkor az elmélyedésből megértés fakad.

aug. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!