Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a neve ennek a plexibe...

Mi a neve ennek a plexibe marós művészetnek?

Figyelt kérdés
[link]

júl. 21. 21:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Ki lehet a pergamenes görög? Alul a felirat: Acropolis.
júl. 21. 21:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, drypoint etching. Sajnos nem tudom, mi a magyar megfelelője, külföldi tévéműsorban láttam. Az a lényeg, hogy egy tűvel karcolod a rajzot a plexire vagy más műanyag lapra, majd tintát kensz rá és nyomatot készítesz. Elég sziszifuszi munka, nagyon pontosnak kell lenni, javítási lehetőség nincs.

Nem tudom, kit ábrázol, az is lehet, hogy nem konkrét személy - sőt ez a legvalószínűbb.

júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a különlegessége ennek a grafikának, hogy a plexin belül, "3d-ben" elhelyezkedő légbuborékok adják ki a rajzolatot, a plexi-lap felületein nincs sérülés, sima a felszín. A képek a nyolcvanas évek elején készültek, akkor még nem létezett? lézergravírozás. Vajon hogyan lehet ilyet előállítani?

[link]

[link]

júl. 22. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor ez valami teljesen más! Képről elég nehéz volt megállapítani. Őszintén, nem tudom. Esetleg valami művészeti suliban tudnak válaszolni, ahol sokféle technikát oktatnak.
júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
júl. 22. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!