Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A kortárs művészet hánytól...

A kortárs művészet hánytól számít kortárs művészetnek?

Figyelt kérdés

Egy kortárs művészről kell írnunk 2 oldalas házi dolgozatot, de ha ezt netre beírom, csak magyarokat hoz ki. Tudja valaki hogy mettől számítanak kortársnak a művészek? Akik az 1800-900 as években születtek még annak számítanak?

Vagy esetleg tudnátok mondani pár híres kortárs szobrászt, vagy festőt?



2022. máj. 10. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Ökölszabálynak veheted azt, aki még él.
2022. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha még 10 éve alkotott, akkor kortárs
2022. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kortárs az, aki a jelenhez képest 30 éve már alkotott. És aki még él.
2022. máj. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Isti22 ***** válasza:
100%

Nincs definiálva a kortárs szó. Régebben a második világháború utáni korszakra értették, de szerintem ez már nagyon elavult lenne.


1-essel értek egyet, vegyük szó szerint, a kor-társ legyen az, aki jelenleg is alkot, de azzal se lőhetsz mellé, ha 21. században alkotó művészt választasz.


Felkapottabb kortárs festő pl. Lynette Yiadom-Boakye.

2022. máj. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Fél négytől.
2022. máj. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tóth Imre ***** válasza:
100%

Szerintem arra, aki a hatvanas és hetvenes években kezdett el alkotni, inkább azt mondjuk, hogy háború utáni művész. Ilyen pl. Keserü Ilona, Nádler István, Bak Imre. Rájuk pl. azt is mondhatnánk: neoavantgarde festők.


Szerintem kortársnak akkor nevezünk valamit, ha az utóbbi 30-40, de inkább 30 évben keletkezett. Tehát a nyolcvanas és kilencvenes években.

2022. máj. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!