Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hol tudnám eladni a festményeim?

Hol tudnám eladni a festményeim?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van esetleg valakinek valami ötlete online hol lehetne eladni a festményeket, ahol tényleg veszik is? Nagyon sok festményem van, imádom elkészíteni őket, de nem tudom hol lehetne. :/

24L



júl. 5. 14:34
 1/8 anonim válasza:
Meska
júl. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mennyiért adod? Mert sokan irreális áron adják, százezrekért, amiért a kutyának nem fog kelleni. Hiába egyedi, amiből nem létezik másik, az olcsó, tucatszám sokszorosított tömegcucc kell az embereknek egész egyszerűen azért, mert olcsó. Nyilván azokkal nem versenyezhetsz, nem adhatod oda párszázért amikor hosszú óráid vannak benne, de nagyon vissza kell venni a klasszikus árazásból, hogy legyen esélyed. Így nyilván megélni nem fogsz ebből.

A másik oldalról megközelítve viszont, tényleg szeretnéd eladni? Hiszen a te kezed munkája, egy darab belőled, amit utána jó eséllyel soha nem láthatsz viszont, nem tudhatod hogy bánik vele az új tulajdonos, aki esetleg nem vigyáz rá, tönkreteszi, miközben neked a szíved-lelked benne van.

júl. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a Meska jutott eszembe, és a "Vegyél hazait!" nyilvános Facebook csoport, aminek kb. 47.900 tagja van.
júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amiket írtak előttem.

Ami meg az árat illeti: ez egy bonyolult és megosztó kérdés. Mert ha túl magas árat adsz meg, nem fogod tudni eladni, ha meg túl alacsonyra lövöd be a szintet, az anyagköltség sem jön vissza, tehát nem nullán, hanem mínuszban leszel. Plusz adózni kell a jövedelem után, plusz a meska és etsy százalékot is levesz, azt is bele kell kalkulálni.

Anyagköltség+munkadíj a sablon. Az anyagköltség viszonylag egyszerű, a festéket arányosítani kell, mert nem használsz el egy egész tubust minden színből. A munkadíj számolása már érdekesebb, óradíjban szokták számolni (csak a tényleges órákat, legyél őszinte magaddal). De még így is könnyen lehet, hogy így túl magasra jön ki, azért hatszámjegyű összegért nem fog senki ismeretlen festőtől vásárolni, ez szinte biztos.

Van aki a kép mérete szerint áraz x/cm2 alapon. Szerintem ez inkább absztraktoknál működhet.

Nézz kicsit körül, milyen árakon mennek az olyasmi képek, amiket festesz, hogy reálisan lásd.

júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vannak olyan oldalak ahol a másolatát lehet eladni, így az eredeti is megmarad neked, pl.: [link]

Nem tudom, nálunk van-e hasonló.

júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ehhez kéne róluk jó minőségű fénykép is, meg hát az árak ugye nem mindig túl magasak, viszont nyilván úgy működik, hogy egy képet lehetőleg minél többször eladj.
júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze ezzel egyet értek! Szoktam eladni festményeket és meglepő mód nem sajnálják érte a magasabb árat, 70-80ezer között szoktam eladni, de az kiállításokon van leginkább.

Papám ebből élt meg, ismert festő volt az ő korában ő akkori áron 100-200ezerért adta a képeit.

De leginkább most online gondoltam ugye, hogy valamelyik oldalon. Megnézem amiket küldtetek nagyon köszönöm😘

júl. 8. 11:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Kíváncsivá tettél: ki volt a papád? Privátban is megírhatod, ha nem szeretnéd nyilvánosan.
júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!