Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyit kérjek egy 50x60...

Mennyit kérjek egy 50x60 centis esküvői témájú festményért?

Figyelt kérdés
Akril festékkel, rokonnak. Nem akartam vállalni megrendelést már , főleg rokonnak nem, mert nem akartam eddig úgymond soknak tűnő összeget kérni. Sajnos nem esett szó az árról, csak a stílust és a méretet beszéltük meg, hogy mennyire legyen kidolgozott. Én nem túl jól élek anyagilag (Ezt tudja a rokon is) ha ez számítana. Jól jönne a pénz, de a viszonylag jó rokoni kapcsolatot is akarom tartani. A vászonra és a festékekre, és 1 db ecsetre 10 ezer ft-ot költöttem. Ebből a vászon 4200 ft volt. Eddig 4-5 órát töltöttem a festéssel, talán még kétszerese kell. Előre is köszi a válaszokat. Nem vagyott jegyzett, híres festő, de nagyon régóta festek olajjal, csak nemrég volt egy nagyon hosszú kihagyásom.

jún. 3. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Én 2000-es óradíjjal számolnék az anyagár mellé.
jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Én mindeneppen ELÖRE megbeszéltem volna vele, mert így UTÓLAG garantáltan drágának fogja tartani.

Ennek ellenére az elsönek igaza van, ez a minimum

jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez szívás lesz 🥲



Nagyon fontos az ilyesmit még előre lebeszélni, és leszabni mi lesz.



Az esküvői portré akár fotó, akár festmény egy rizikós műfaj ám. Mivel ezt a következő 50 évben meg akarják tartani, minőség lesz csak jó.

Remélem rendesen le van alapozva az a vászon, és a festékek is művészellátósak.


Portrénál amúgy se nagyon lehet eltérni, de ilyenkor nagyon háklisak az emberek.


Ezt is tuti belekalkulálnám, mert kb biztos, hogy lesz valami revízió, valamit át kell alakítani, nem olyan a ruha színe, a menyasszony orra rossz szögben van, stb.



Nem szeretnék negatívnak hatni, de sajnos keserű tapasztalataim vannak rokonokkal megrendelés téren, és az esküvő szintén rizikós műfaj.

Rokonnál bár pont nem hinnéd, de sajnos sanszosabb, hogy kiszúrnak veled mint egy profival. Ez a kettős mérce nagyon jellemző, úgy vannak vele, hogy dolgozz professzionálisan, de a fizetséget majd kidumálják az esküvő után.

Ha meg már vége a ceremóniának, minden jól sikerült, az emberek elkezdik a fogukhoz verni a garast.

Az is benne van a pakliban, hogy nem tetszik neki a kép, nem akar fizetni, elvárja hogy ez ajánék legyen "mert õ úgy emlékezett" hogy te annak szántad. Persze azért annyira nem utálja a képet, hogy ne legyen kinn a nappaliban.



Az emberek azt hiszik, ha valaki "szépen rajzol" vagy "ügyesen sütöget" azzal ki lehet váltani a profi dolgozók munkáját. Persze aztán azt várják, hogy top cukrász meg művész minőséget kapjanak, időre, fillérekért.


Tudom, úgy érzed a rokonod nem tenné ezt veled, de ilyenkor nagy a fejetlenség, minden baromi drága és ez a legrosszabbat hozza ki mindenkibõl.

Nem véletlen írnak hosszú, részletes szerződéseket és kerül minden többe, amikor az esküvő szó elhangzik.



Arra is gondolj, hogy mi van akkor, ha valami történik közben, pl esik, valaki részegen leönti a vásznat vörös borral, vagy valami gyerek összefirkálja vagy feldönti a munkádat.



A másik az, hogy ha festessz a lakodalom közben, ne úgy számolj, hogy te itt meghívott vendég leszel. Vagy dolgozol az adott eseményen, vagy sem, de ezeket a szabályokat le kell fektetni, mert ha dolgozol, nem fogsz részt venni úgy mint a többiek.

Döntsd el mi lesz, mert két szék alatt a padlón landolsz majd.

Ha valaki dolgozik az esküvő alatt, annak jár a kaja, akkor is, ha a normál étkeztetési időben épp dolgozik.



A szerződésbe ezeket mind írd bele, mert különben valami balhé sajnos lehet lesz.



Én ezt 80-100 e alatt nem vállalnám, mert tudom milyen perpatvarral jár ez.

jún. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem az, amit te mondasz, utolsó, hogy a lagzi alatt fest élőben, hanem otthon előtte/utána.

Azért azt még profik se sokan vállalják, meg eléggé új trend is.


Egyebekben egyetértek az előzőekkel, ezt előre kellett volna egyeztetni. Most már csak komoly családi vita árán lesz ebből bármi. Egy köztes megoldás lehet, ha most, amikor félig kész, kérsz valamennyi pénzt. Mondjuk hivatkozhatsz arra, hogy nem tudnád másképp befejezni, mert elfogyott a festék, és most nincs annyi pénzed, hogy pótold. Vagy valami ilyesmi. Hihető legyen azért.


Én is szoktam családtagoknak festeni, bár többnyire nem megrendelésre. Az is előfordult persze, főleg nagyobb formátum esetén, ők fogják nézegetni ugye, ilyenkor egyeztetem a kompozíciót és a motívumot. Én ezeket ajándékba szoktam adni. Hobbiból csinálom, örülök, ha kirakják.

jún. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy büdös petákot nem fogsz kapni, de három hétig vegzál majd, mert kövérnek néz ki a képen vagy valami hasonló.


Meglepne, ha nem lenne veszekedés.

jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!