Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen stílusú házban élnél...

Milyen stílusú házban élnél szívesebben?

Figyelt kérdés

Most nagy általánosságban írom, de pl. régen, úgy 2010-ig jellemzően olyan házak épültek, amik az otthonosságot tükrözték, világos színek, virágok, mintás kanapé és így tovább, a szomszédok pedig gyakran tartották egymással a kapcsolatot. Jelenleg a steril, távolságtartó és minimalista stílus dominál. A posztmodern házak általában természetszínűek vagy sötétek, a szomszédházak nagyon messze vannak, és így egyfajta magányra vannak ítélve a házak. Legutóbb az egyik rokonom úgy épített házat, hogy nem is tudja, kik laknak a szomszédban.

Nem fér a fejembe, hogy pl. az ünnepi díszítéseknek már nincs jelentőségük, régen azért díszítették fel a házakat kívülről, hogy a szomszédok lássák és hogy az utca kapjon egy kis ünnepi hangulatot.

Nekem viszont mindkét stílus tetszik. Azért sem tudnék dönteni, mert sokkal otthonosabb olyan helyen élni, ahol ismerik egymást a szomszédok, ünnepekkor ott szaladgálnak a gyerekek, hóembert építenek, tököt faragnak és minden ház előtt kint van a tök, ott lógnak a hangulatos díszvilágítások, de valahogy sokkal nyugodtabb egy modern házban élni, ahol nem zaklatnak a szomszédok, és hightech berendezés vesz körbe.


Ti hol élnétek szívesebben?


2022. szept. 28. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20. század eleji modernista villában, de ilyenből nálunk kevés épült. A kert viszont legyen ligetes, szőlővel, gyümölcsfával. Korombeli fiatal szomszédokkal nem lenne rossz az élet, egyébként nem nagyon törődnék velük.
2022. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem is nagyon bejön az a stílus, de ugyanúgy a hightech, minimalista villák is. És ezzel a dilemmával nem tudok mit csinálni.
2022. szept. 28. 22:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Olyan családi házban, amit itthon mediterrán stílusúnak szoktak nevezni. Tudjátok, legtöbbször egyszintes, a sárga és a terrakotta színek dominálnak benne. (Valamiért nem sikerül a linket beraknom :( )
2022. szept. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A stílus szinte mindegy, majdnem mindegyikben vannak nekem tetsző dolgok, motívumok. Én egy kisebb családi házban élnék szívesen, amelyhez nagy kert tartozik, és vagy teljesen földszintes, vagy max. 1 emelet. A lépcsőkből már nagyon elegem van. Szomszédokra egyáltalán nem vágyom, utálom az embereket. És én nem azért szoktam feldíszíteni bármit, hogy "a szomszédok lássák", hanem mert nekem tetszik.
2022. szept. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szecessziós házban, kívül-belül.
2022. szept. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
54%

"western" Mint a Yellowstone sorozatban.


[link]


[link]

2022. szept. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha már így kérdezed… Egyik sem, de ezt meg tudnám szokni:


[link]


[link]


Persze nem túl messze a várostól, nem az erdő legeslegmélyén, stb-stb…

De akkor is ez tetszik. :)

2022. szept. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Az elmúlt évtizedek házai közül nekem is a 2010 körül épültek tetszenek, ami itthon mediterránként ismert.

[link]

[link]


A mostani, minimál stílus szerintem is rideg...


Lakásból a századeleji, historizáló és szecessziós épületekben lévők tetszenek.

2022. szept. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

Én inkább a lesz4rós szomszédságot választanám. Egy kihalt kis falu 80 évesekkel akikkel nem fogok beszélgetni. Nem díszítek ünnepekkor, ugyanolyan nap, mint a többi.

Isten ments, hogy a házam előtt szaladgáljanak a gyerekek.

Ki nem állhatom az állati vonyításukat.

2022. szept. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hm, mindenki egy irdatlan nagy hodályban szeretne lakni?
2022. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!