A művészet világában manapság egyre nehezebb újszerűt/forradalmit alkotni?





Persze, de az igazi kérdés, hogy tényleg szükség van-e állandóan forradalmi újításokra? Ez csak az utóbbi száz-százötven év kattanása, ahogy az is, hogy felértékeljük az újdonságokat. De amúgy miért nem elég jó, ha valaki úgy bánik a vésővel, mint Rodin? Az ecsettel, mint Repin? A zenével, mint Mozart? Miért baj, ha egy vers érthető?
Akárhogy is nézzük, a művészet célja nem a forradalmi újítás, hanem a hatás, amit a befogadóból kivált. Ezügyben nagyon sok konzervatív alkotás sokkal jobban "teljesít", mint a forradalmi művek. Mozartot ma is jókedvűen fütyörésszük, míg Schönberget meg nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!