Komolyan veszik a rajzolást, mert ha egy embert rajzolsz és a szemén nő ki a füle, nem igen fog realisztikus lenni.
Kivéve, ha te így akarod kifejezni magadat. Akkor teljesen rendben van, elvégre a művészet az önkifejezésről szól.
"Bármennyit tanulok mindig negatív kritikákat kapok. Mindig találnak benne valami hibát." Mindig lesz olyan, hogy hibás lesz az alkotásod. Ha viszont a negatív kritikákat (inkább tanácsokat) megfogadod, fejlődni fogsz. Sok gyakorlással pedig megkapod majd a kívánt reakciókat.
Én képzőművészetet tanultam, nekem ez az életem. Ha magamról van szó, nagyon komolyan veszem és kritikus vagyok. Mások, ha kérik, akkor segítek, ha véleményt kérdeznek, megmondom, akkor is, ha esetleg mást vártak, mondjuk dicséretet.
De a rajznál az is szempont, hogy mi a célod vele. Magadnak rajzolsz, iskolai feladat, ez a munkád stb.
Ha pedig megkérdezed valaki véleményét, és az ellentétes a tiéddel, nem kell mindenképpen fennakadni, de érdemes elgondolkodni. A szerkezeti rajzolás hasznos, akkor is, hülyeségnek tűnik, mert segít látni a teret. Kábé a rajzolás alapja, ha komolyan veszed.
Mindig lesznek kritikusok, de kell különbséget tudni tenni a segítő szándékú és az öncélú kritika között. Mivel az elmúlt időszakban elég sok kérdést tettél fel, minden kérdésed előzménye az előző kérdésed, így azt kell mondjam, egy kicsit gondolkozz el, mi az, amit egyöntetűen mindenki mondott. Mert ezek segítő jellegű kritikák voltak vagy volnának. azok is, amik egy kicsit gorombák, mert a válaszolók türelme sem véges.
Amúgy meg van olyna, hogy naiv művészet, erre érdemes rákeresned. Úgy vélem, az, amit te csinálsz, sokkal közelebb áll ahhoz, mint az akadémikus rajztudáshoz - amit az iskolákban tanítanak.
Még egy a végére, a rajztanulás hosszú folyamat, ne úgy képzeld el, hogy egyszer lerajzolsz egy almát szerkezetileg, és utána menni fog. Rajzold le tízszer, hússzor, majd térj át a monoton túnusra, majd a színes tanulmányra, és ez még csak az alma. Az almát már tudod, de ettől még nem fogsz tudni lovat vagy embert rajzolni, ellenben tisztában leszel azzal, hogyan kéne elkezdened megtanulni, és tudni fogod tónusozni is. Minél többet gyakorolsz, annál kevesebb gyakorlásra lesz szükséged később, mert már "a kezedben lesz a helyes mozdulat". Érted, mit próbálok ezzel mondani? Illetve, nem sak ülni kell, és azon filózni, hogy a csúnya válaszolók a Gyakorikérdéseken most jaj, de leoltottak, hanem neki kell ülni, és csinálni! Ha mindennap csak egy órát is rajzolással töltesz, mondjuk ahelyett, hogy itt az oldalon lógsz, egy-két hónap mlva már látni fogod a hatását. És ne félj kipróbálni olyan technikát, stíéust, amit eddig nem. Vagy ne rettegj attól, hogy "ijesztő" lesz. Ha ijesztő, fordítsd a fal felé, dobd az ágy alá!
Magamnak rajzolok. Nem akarok hiperrealista szintre jutni de attól függ, hogy mit pl. az ember annyira nem érdekel, de pl. az elefánton mindent tanulmányozok, azt se zavar, ha azt hiszi valaki, hogy vonzódok az állatokhoz😀
Egy kihalt állatot, addig gyakorolnék rajzolni, amíg azt hiszik, hogy klónozták és lerajzoltam.
Nem tudom, hogy így mennyire érthető.
"A szerkezeti rajzolás hasznos, akkor is, hülyeségnek tűnik, mert segít látni a teret."
Miért kell látni a teret? Ezt pontosan, hogy érted?
"Illetve, nem sak ülni kell, és azon filózni, hogy a csúnya válaszolók a Gyakorikérdéseken most jaj, de leoltottak"
Nem ülni szoktam hanem 4 hétre abbahagyom mert elmegy a kedvem. Már sokszor volt így gyakoris kritikáktól.
Olyannal meg nem tudok mit kezdeni, hogy "előbb tanulj meg kockát rajzolni aztán jöhet a portré". Egy kocka egyáltalán nem hasonlít egy arcra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!