Három saját gyermek (és három testvér) alapján azt mondom, hogy abszolút fejleszthető! A hallás is meg a ritmusérzék is.
Jó pedagógus kell hozzá!
Az egyik ismerősünket ovis korában nem vették fel a zeneóvodába, a felvételiztető tanár azt mondta, hogy ennek a gyereknek nincs ritmusérzéke. (közben meg csak nem volt kedve az egészhez a gyereknek, és "lesz.rta" a felvételit).
Aztán teltek múltak az évek, mégiscsak bekerült a zeneiskolába és egy elég neves zenekarban ütőshangszeres, profi zenész. :)
2020. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Nekem a gyerekemnek nincs jo hangja , de szeret volna egy hangszeren megtanulni , ezert megengedtuk ,hogy megprobalja. elkezdett jarni es kiderult,hogy nagyon tehetsges . Nagyon jo a hallasa ,a ritmusa ,pedig nem egy konnyu hangszeren (hegedu) kezdett tanulni .a tanarja is mondta ,hogy enekelni amennyire nem tud olyan jol hegedul . Szoval erdemes megprobalni .
2020. dec. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
hanszer meg az ének két különböző-ki ebben ki abban jó
vagy másban;)
2020. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Kisgyerekkorban ez tök változó lehet, és nemigen jelent semmit, hogy ki, mikor, mennyire volt pontatlan. Ugyanaz a helyzet, mint a beszédindulással: a szélsőséges esetek közt tényleg több van, aki a pozitív/negatív elvárások ellenére se sikeres, ill. mégis kitör, a normalitásnak tűnő, nagyon széles sávból meg különböző okokból különböző szintekre jutnak emberek. Nyilván ott is korrelál a tehetséggel, bár sokszor elég furán, mert egészen elképesztő mértékben arányos a szorgalommal az eredmény, és azzal (vagy a hiányával) tud nagyon érdekesen alakulni emberek sorsa.
2020. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Azért az éneklés sokat tud segíteni. Kodály azt mondta, hogy aki hangszeren akar játszani, annak énekelnie kell előbb megtanulnia. Persze ez nincs kőbe vésve, de iszonyú sokat tud segíteni az éneklés. Direkt felvettek anno az ének tagozatos iskolákba "botfülűeket", és igen sokat fejlődtek, olvastam valamit erről.
2020. dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Mostanra persze a Kodály módszer igencsak leépült...
2020. dec. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Én zeneművészeti egyetemet végeztem. A kisgyerekek hallása, éneklése és tenei készsége még nagyon sokat fejleszthető (kb. 70%). Az a lényeg, hogy otthon is folyamatosan énekeljetek vele, vezessétek a zene felé. Ha érdeklődik hangszer iránt, érdemes beíratni egy alapfokú zeneiskolába. Ott rengeteg olyan tudásra tesz szert, amit a szülők lehet, hogy nem tudnak átadni a zenével kapcsolatban. A hangszerjátékot kottából tanítják. Nyilván, ha megtanul kottátolvasni, ott lesz neki a segédlet.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!