Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Jó ötlet-e, hogy a novellámban...

Heyjude kérdése:

Jó ötlet-e, hogy a novellámban szándékosan nincs neve a szereplőknek, mivel nem az a lényeg?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy az jönne-e le belőle, hogy nem vagyok képes három nevet kitalálni, vagy hogy szándékosan úgy akartam. Szerintem nem a név a lényeg, és talán közelebb is érezheti a történetet magához az olvasó, ha nincs megnevezve Kati, Lili, Flóra.

#név #írás #irodalom #novella #karakter #karakterfelépítés
2020. ápr. 18. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Remek ötlet, ennél csak az volna még jobb, ha eltekintenél a "novellád" megírásától!


"Ment a járdán, aztán szembejött, de mindketten arra figyeltek, ezért nem is vették észre egymást, mikor megbotlott, és nem esett el."


Érdekfeszítő!

2020. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Sok más novellában, történetben is teljesen lényegtelen a név, inkább praktikus okai vannak. Például hogy jelölöd meg az adott személyt ha épp róla írsz? A barna hajú fiú, akin mindig zöld pulcsi van? vagy mire gondoltál? Ha erre van olyan megoldásod ami nem furcsa, akkor akár érdekes dolog is kisülhet belőle. Bár szerintem nem a nevek hiányától érzi magát közelebb a történethez az olvasó, hanem magától a történettől, azt kell olyanra megírni, hogy rezonáljon.
2020. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Nyugodtan használhatsz neveket. Nem a nevek miatt nem fogja magának érezni az ember.
2020. ápr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A követhetőség végett szerintem fontos lenne a név használata.
2020. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
pl két barát elmegy hétvégén mondjuk csőnaktúrázni, és egyes szám első személyben írod, akkor egyáltalán nem kell név
2020. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Attól hogy nem a név a lényeg, az elhagyásuk könnyen okozhat olyan kaotikus helyzetet, hogy az olvasó nem tudja követni, ki kicsoda.
2020. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Természetesen el akarom kerülni az összezavaró mondatokat. Csak úgy érzem, hogy a történethez nem lenne fontos a név, inkább a szereplők mentális állapota...
2020. ápr. 18. 17:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért ne vicceljünk már, akad erre sok példa szerintem az irodalomban. Főleg E/1-ben gyakori, például ott van Karinthytól A cirkusz, Csáth Gézának is vannak ilyen novellái, Poenak is többek között Az áruló szív. De E/3-ban is olvastam már ilyet, Mika Waltaritól a Jeges szigetet. Hogy jó ötlet-e, az attól függ, hogy jól meg tudod-e írni :)
2020. ápr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet a legtöbb kommenttel. Ha jól megkülönböztethetőek a szereplők, akkor lehet ez egy érdekes megoldás! Mondjuk őszintén szólva úgy bénának tartanám, hogy fekete hajú lányként / zöld pólós fiúként hivatkoznál a szereplőkre, mert a haja vagy pólója színe csakúgy nem fontos, mint a neve. Bár ha (most nem jut jobb ötlet az eszembe) a lány azért zöld pólós, mert Fradi meccsről jön, és a sztori lényege, hogy a fiú egy fradista a sok közül, akkor viszont lehet névtelen zöld pólós fiú!
2020. ápr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem tudom miért kell ilyen ártatlan kérdésre egyeseknek lekezelően válaszolni! Fogadni mernék, hogy ha úgy lenne megfogalmazva a kérdés, hogy "feltétlenül muszáj-e nevet adni szereplőknek", akkor meg olyan válasz érkezne, hogy "ugyan mi a francért kellene?".
2020. ápr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!