Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan csináljak olyan karikat...

Hasasasa kérdése:

Hogyan csináljak olyan karikatúrát ami vicces de nagyon hasonlít az adott személyre?

Figyelt kérdés

pl mit kell kiemelni és, hogyan magyarázzátok meg léci!


a rajzkészségemmel nincs gond csak mondjátok meg


pl erről, hogy csinálnátok

[link]


2010. júl. 20. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sohasem csináltam még ilyet de a karikatúra az kigúnyolás. Tuti a fültágítóját jó nagyra tenném és jó magas homlokot rajzolnék neki. Ki kell emelni a hibákat az arcon, esetleg ha tudok ki ez és mit tett azt is rárajzolhatod. Ha pl drogos akkor rajzolj olyan fejet neki. Nem tudom ki ez szóval elnézést ha nem drogos :D
2010. júl. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Chester bennington a linkin park énekese


nem drogos amúgy XD


kösz a választ.

2010. júl. 20. 12:11
 3/11 anonim ***** válasza:

A hibákat, jellegzetességeket kell nagyon eltúlozni.

Én rajzolnék neki egy nagy homlokot, és az arca nagyon erősen keskenyedne ( egy lefelé muitató háromszöghöz hasonlítana az arca). Ehhez óriési füleket rajzolnék, nagy fültágítóval. Az orra kampós lenne erősebb, a szeme aránytalanul kicsi, a szája is, és gonosz vigyor lenne rajta.


Nagyjából ennyi:)

2010. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
huh ez jó jobb ötleteket adtatok mint az egyik karikatúrista bácsi a vásáron :)
2010. júl. 20. 13:56
 5/11 anonim ***** válasza:

a karikatúra lényege,hogy kiemeld a szépséghibáit.

Ha pl valakinek nagy az orra akkor kiemeled és sokkal nagyobbat rajzolsz,de vigyázni kell a formákra,hogy ne veszítse el a karakterét.


A képen látható személynek elég nagyok a fülei és még a fültágító rátesz egy lapáttal,ezt nagyon lehet hangsúlyozni.

A haja is érdekes,szögletes az arca,vékony a szájpréme,aprók a fogai,kicsik a szemei,aszimmetrikus az orra.

A bajszával meg a szakállával is lehet játszadozni.


Jól meg kell figyelni az apró részleteket is,hogy eltaláld a karaktert.

2010. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ahha de nehéz megnagyobítani és közben úgyanazt a formát lerajzolni
2010. júl. 20. 17:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Nehéz,de a karikatúra amúgy sem könnyű,hogy vicces is legyen mégis lehessen tudni kit ábrázol.
2010. júl. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

megpróbáltam és komolyan nehéz nagyon nagyon talán még a portrénál is nehezebb


de nem adom fel:)

2010. júl. 21. 15:12
 9/11 anonim válasza:
szerintem úgy ahogy a többiek leírták.De Chester drogozott, ahogy az első felesége elhagyta.Meg úgy rajzolhatád mintha orditana,mert ugye ő azér bir ordítani.xD
2010. júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
AHA oké
2010. júl. 22. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!