Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok verset írni?

Figyelt kérdés
Van pár versem, jobbak, és kevésbé sikerültek. Azt veszem észre magamon, hogy mióta szerelmes vagyok, nem tudok verset írni. A szomorúságot, fájdalmat, lázadási vágyat ki tudom magambol adni vers formájában, de azokról már sokat írtam. Folyton csak rá tudok gondolni, és hogy ezt nem megírni, hanem megélni kell (mármint a szerelmet). De hiányzik a versírás. Tudom, ez egy elég ostoba kérdés, de nem tudnátok segíteni, hogy hogyan jönne egy kis ihlet?
2010. júl. 14. 00:58
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

hát énekeld ki magadból vagy mittomén

nem lehetsz túl tehetséges, ha a szerelem nem ihlet meg

2010. júl. 14. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, Vajda János járt hasonló cipőben, mint te. A viszonzatlan szerelemről gyönyörű verseket írt, de a házassága alatt nem ment neki a verselés. Ha valakinek tökéletes az élete, vagy minimum minden rendben, akkor arról nem nagyon tud mit mondani. Én a rajzolással voltam/vagyok így. Mióta párkapcsolatban élek, nagyon ritkán rajzolok, de azok a képek sem az érzelmekről szólnak, nem úgy, mint a régiek.

Ha nagyon hiányzik a versírás, akkor próbáld meg "megírni" a kedvesed, hogy milyennek látod, vagy milyen lesz a jövőd vele.

2010. júl. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
"Aki nem szeretei a bűzt, az ne menjen disznópásztornak."
2010. júl. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbálj szerelmes verset írni. Vagy ha nem megy, kipróbálhatod a prózát is. Ott "szabadabb" vagy, bármit írhatsz,, egy novellában a kapcsolatotokról például.
2010. júl. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!