Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a mai...

Miért van az, hogy a mai magyarság genetikailag a honfoglalók által helyben talált népesség, valamint a későbbi bevándorlók leszármazottja, viszont az uráli ősmagyarok nyelve fennmaradt?

Figyelt kérdés

Genetikailag a mai magyarság a 9. - 10. században a honfoglalók által a Kárpát-medencében talált kelták és szlávok, illetve a tatárjárás és az oszmán-török háborúk után betelepített szlávok, németek, románok, kunok stb. és egyéb bevándorló népek leszármazottja, ez egy bizonyított tény.

Az uráli ősmagyar nyelv viszont fennmaradt, tehát hogyan tudták az ősmagyarok rákényszeríteni a nyelvüket ekkora embertömegre, amikor ők kevesen voltak és nem is európai nyelvet beszéltek?


2019. jún. 30. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Nem kényszerített senki semmit. Magyarországon magyarul beszéltek (többségében legalábbis), aki ide jött, az értelemszerűen az itteni nyelvet vette fel.
2019. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Nem volt szó erőltetésről. A népességváltozások olyan fokozatosan történtek, hogy sokaknak fel sem tűntek. Ugyanakkor a Középkorban még nem létezett nemzeti öntudat, úgyhogy az illető azt a nemzetiséget vette magára, ami előnyös volt számára, ez sokáig meg is maradt (Lásd Petőfi).


Az hogy nem európai nyelv pedig értelmetlen, az Urál egy választóhegységként ugyanúgy Európa része, mint Ázsiáé. A magyar mint külön nyelv elvileg 2000 évvel ezelőtt alakult ki az Urál és Volga között, tehát az európai oldalon. Az uráli nyelveket beszélők túlnyomó többsége az Uráltól innen él, tehát Európában, ugyanakkor csak Európában vannak országaik. Az Indoeurópai nyelvcsalád beszélőinek nagyobbik része Nyugat és Dél Ázsiában él. És Ázsiában is vannak országaik. Mindkét nyelvcsalád Eurázsiai, és mindkettő körülbelül 6000 évvel ezelőtt jelent meg Európában valamilyen formában. Az egyetlen csak európai nyelvcsalád a Baszk.

2019. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Az angolszászok is átadták nyelvűket a helyi keltáknak, pedig jóval kevesebben voltak. A mai törökök is sokkal közelebb vannak genetikailag az ősellenség kurdok hoz, görögökhöz, örményekhez mint a 12.századi szeldzsuk törökhöz.

Senki nem kényszerített senkit nyelvcserére. Spontán folyamat volt, az itt találtaknak/betelepülőknek előnyös volt, ha megtanulták a magyar nyelvet, pár generáció alatt pedig elfelejtették a sajátjukat. Akkor még nem volt mai értelemben vett nemzettudat, szóval simábban mehetett a folyamat mint a későbbi korokban.

Pl: szlovákok elmagyarosodása a földrajzi elszigeteltség és a cseh, lengyel területek közelsége miatt nem történt meg. A burgenlandi németség is csak a tömbösödés és Ausztria szomszédsága miatt létezik.


Egyébként meg fogalmunk sincs, hogy mondjuk a középkorban, hogy zajlott a hétköznapi kommunikáció(értsd: a sima parasztok egymással való kommunikációja). Elképzelhető, hogy sok volt a kétnyelvű és sok időbe telt mire megmagyarosodtak(Az utolsó kun-magyar kétnyelvű ember valamikor a 18.században élhetett Karcagon, de ez csak egy példa).

2019. júl. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!