Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Proletár, és nem proletár, mi...

Proletár, és nem proletár, mi a különbség?

Figyelt kérdés

Tudnátok nekem írni jellemzőket, amit egy proletár, illetve értelmiségi emberre lehet aggasztani (nem egyaránt?).

Mi teszi a prolit, proliáva?

Leírom a rám jellemző vonásaimat, életvitelemet, megtudjak valaki mondani, hogy melyik kategóriába tartozok?

Kíváncsi vagyok, külső szemmel miként ítélne meg egy ember.



2019. febr. 27. 14:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Az elírásokért elnézést,auto correct... :(
2019. febr. 27. 14:27
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Én azt tekintem prolinak, aki pl. nem érzi magát jól a munkahelyén, ahol valamilyen alacsony beosztásban robotol évekig. Panaszkodik miatta, de a kisujját sem mozdítja meg, hogy ez változzon.

Nem képzi magát, nem nyit új dolgok felé, nem vállalkozik. Közben pedig panaszkodik, hogy nem jó neki az, amiben van.


Ennek az ellentettje nem sajnáltatja magát, hanem megoldásokat keres inkább. Ha nem tetszik neki a mnukahely, akkor keres másikat. Ha szükséges képzi magát. Nyit az új dolgok felé, szívesen tanul új dolgokat. Vannak konrkét céljai, amikért tesz is, és megvalósítja azokat. Legalábbis törekszik rá. Nem csak panaszkodik, ábrándozik, sajnáltatja magát.


Tudom, hogy sokan nem konkrétan erre használják ezt a jelzőt, de nekem valahogy ezt jelenti a proli, illetve a nem proli.

2019. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Proli a viselkedésére, megjelenésére, környezetéte igénytelen ember.


Nem proli pl. egy igényes mesterember, akinek a precíz munkáját jól fizetik, jólétben él családjával, rendezett a házuk és kertjük.


De lehet proli pl. egy lepukkant panelban élő kiégett tanár házaspár is.

2019. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Adok én is definíciót: Proli az, aki reggel sorakozik a hat húszas vonatnál. A többi meg egytől-egyig egy rohadt szemét.
2019. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
A proli atlétában issza a panelben a sört a TV előtt.
2019. febr. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A proli atlétában issza a panelben a sört a TV előtt."


+ további jellemzők a tipikus prolihoz: azon a fehér atlétán legyen leglalább 1 tisztességes pörköltfolt is.

Ha pedig véget ér a meccs, megy le a panel lábánál lévő talponállóba meginni 1-2 pancsolt szeszt.


Úgy általában a tanulatlan, ostoba, igénytelen, örökké elégedetlenkedő embereket nevezik prolinak. További jelemmzője a "dögöljön meg a szomszéd tehene is, meg kapjon mellé valami nyavaját is, mert megérdemli" mentalitás.


Részletesebb kifejtése: [link]

2019. márc. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hálistennek nem tartozok ebbe a csoportba. 😃

Fizikai munkát végzek ugyan, de tanulok mellette, képzem magam.

2019. márc. 6. 20:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy proletár is lehet értelmiségi. A proletárok az elnyomottak és a szegények, pl. a kispolgárok is azok voltak. A burzsoák a gazdagok. Egy proletár munkásruhában, szegényes öltözetben, egyszerűbb hajviselettel jelenik meg.
2020. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
😃😃😃😃
2020. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!