Melyik országba érdemes kiköltözni, kivándorolni?
Utolsó, aki felsőoktatásban államilag támogatott képzésen vett részt azt hallgatói szerződés kötelezi az általad felvázolt helyzetben a tandíját visszafizetni, aminek van egy időkorlátja, hogy mennyit kell itthon dolgozni. A gondolatod másik fele az egészségügyre vonatkozóan pedig, hogy aki dolgozik az TB-t is fizet (jobb esetben), tehát ez a követelésed jogtalan más tekintetben is, hiszen a hazai kórházakban és rendelőkben folyó tébolyt nem lehet ellátásnak nevezni :)
Egyébként részben egyetértünk
Nem, az nem Magyarországnak folyik be. A külföldön fizetett TB (már ha van ilyen, mert úgy hallottam, hogy pl. Franciaországban nincs, ott minden ellátás fizetős) annak az országnak folyik be, ahol fizeted. Ez egyértelmű, nem? A külföldi TB külföldi ellátásra jogosít fel.
Ha valaki itthon nem fizeti akkor nem is jár neki ingyenes ellátás itthon.
Amúgy tiszta poen hogy a munkahelyem tele van nemet olasz meg ki tudja honnan jött figurakkal akik utáltak már a saját országukban lakni köszönhetően a sok "menekültnek" :-D
Érdekes hogy ők tök jól érzik itt magukat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!