Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogy reagálnátok ilyen...

Ti hogy reagálnátok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Abban a szerencsés helyzetben vagyunk a párommal, hogy nekem hatalmas előléptetésem volt a tavalyi év elején, így a fizetésem gyakorlatilag 7 számjegyű lett. Emiatt sikerült felújítani a lakásunkat a nyáron szinte teljesen és tényleg elég szép lett és az erre érkező bókokat egyszerűen nem tudom kezelni, mivel sosem voltam ezelőtt ilyen helyzetben.

Eddig általában én voltam az, aki mások dolgait dicsérte és nem igazán figyeltem sose, hogy ki hogy reagálja le ezeket, úgyhogy ebből nem tudok meríteni.

A lényeg, hogy nem akarok sem flegma lenni, mint akinek ez természetes, hogy ilyen a lakása, sem tolakodó, szóval semmi negatív érzést nem szeretnék másokban kelteni.

A múlthéten volt nálunk egy barátunk konkrétan és mondta, hogy "jaj de szép a konyhátok, mi is felújítunk majd, de hát nekünk nem lesz ilyen luxus sajnos".

Most erre nem tudtam mit mondani, csak kelletlenül mosolyogtam és megkérdeztem, hogy kér-e egy kávét, de egyszerűen nem tudom fogadni a bókokat.

Erre mit illik mondani? Mondjam azt, hogy "jaj biztos szép lesz a tiétek is"? Ez kb. úgy hangzik, hogy "jaj jó lesz az az egyszerűbb is nektek". Vagy kezdjek el magyarázkodni, hogy "nem a luxus a lényeg, hanem a funkció..."? Vagy mondjam azt, hogy "hát mi sem tehettük volna meg, ha nem kapok fizetésemelést"?

Hogy illik erre reagálni? Egyszerűen nem tudom, nem voltam még ezen az oldalon egyik beszélgetésben sem.



2019. febr. 4. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek ilyen kis félig irigykedő megjegyések, ne foglalkozz velük. A sima dicséretet lehet reagálni, de ebben nár van egy kis rosszmájúság, szerintem hagyd figyelmen kívül.
2019. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem ebben semmi rosszmájúság nincs, de lehet csak nekem nincs ehhez "radarom".
2019. febr. 4. 15:38
 3/3 anonim válasza:

Ha rosszindulatúan kérdezte, akkor elég csak egy "Értem."

És kezdj el másról beszélni.


Ha őszinte kommunikáció volt, akkor szintén jó az "Értem", de ilyenkor illik érdeklődi iránta, hogy ők mit és hogyan szeretnének. És beszéltesd meg, törődj vele. És valahogy mindig tudasd vele, hogy megértetted amit mond.


A legjobb egy olyan nyugtázás ami nem értékeli a másik embert, se le se fel.


Az értem, világos, megértettem, meg tudom érteni, ezek mind jó de sokszor furcsán hangozhat a szádból ha korábban nem használtad.


Érdemes begyakorolni.

2019. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!