Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem jártam még külföldön,...

Nem jártam még külföldön, máshol is ennyire durván működik ez az ismerősi rendszer?

Figyelt kérdés
Magyarországon azt tapasztalom, hogy ha az adott helyen nincs ismerősöd (rokon, barát, haver), akkor semmibe sem vesznek. A munkahelyekre nem vesznek fel, nem hívnak be még egy állásinterjúra sem, vagy ha valami nagyon alja helyre bekerül az ember, csak azok lépnek feljebb, akiknek hosszú a nyelve, nem pedig a tehetségesebb emberek. Az egészségügyben vagy az önkormányzatoknál nem hajlandóak szóba sem állni az átlag emberekkel, előbb az ismerősök jutnak be soron kívül, aztán jöhet mindenki más, persze ha marad idő. De már az iskolákban, egyetemeken is ez megy, a tanárok és befolyásosabb szülők gyerekei mindig ötösöket kapnak, az átlag szülők tehetséges gyerekeit meg szívatják. Egyetemen szemrebbenés nélkül engedik át mosolyogva azt, akinek az apja magas pozícióban dolgozik egy vállalatnál és alkalomadtán támogatja az egyetemet, a többi hallgatót pedig leteremtik ugyanazért a hibáért, mulasztásért.
2018. dec. 26. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a rendszer biztos kint is így műkszik,de én csak egyet tudok.Itthon szinte soha nem voltak jóindulatú barátaim,igaz barátaim.Mikor kint olyan helyen éltem ahol nagyon sok nemzetiség lakott az adott városban,nagyon sok jó ismerősöm lett,akik jószívűek voltak.Itthon folyamatosan elloptak tőlem mindent,még jó ismik is.Visszasírom azt a közeget.
2018. dec. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
40%
nem, képzeljétek nem így működik. UKban élek és dolgozok már egy ideje, egyedül jöttem ki (=nincs ismerősöm, se rokon, se kutya macska), mégis tadaamm képes voltam munkát találni (legalább tízet azóta), mert itt még meg is bsszák a munkaadót ha bármilyen módon kivételezni mer. nyilván van olyan MINDENHOL, hogy kell gyorsan egy ember, én tudok valakit aki jó lenne erre a munkára, de a főnök akkor is be fogja hívni interjúra és lesz neki próbaideje, és ha nem jó akkor ki lesz téve a kis sge akár rokon akár nem. azért mert agyarország egy visszamaradott ostobák földje, más ország még lehet értelmes.
2018. dec. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Te tipikusan az az ember vagy, aki másokban keresi a hibát, és ilyesmikkel akarja megmagyarázni a saját életképtelenségét.

Én szegény családból származom, anyukám négy gyereket özvegyen, egy irodai keresetböl nevelt, "ennek ellenére" jó érettségit szereztem, elsöre felvettem a BME-re mérnök tagozatra, és diploma után kapásból normális munkahelyet találtam. Pedig sem pénzünk nincs, se ismeröesink sem voltak megfelelö pozicióban - egyszerüen csak rendesen tanultam, igyekeztem, és ezt díjazták is.

2018. dec. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
BME mérnöki diplomával könnyű okoskodni, de ne ez legyen már az az alap, amivel egy átlagos családból származó ember is boldogulhat. Nem mindenkinek vannak olyan képességei, hogy komolyabb mérnöki diplomát szerezzen, ahhoz már a szorgalom sem elég. Ezen az alapon az élsportolók is nagyon jól keresnek, de nem mindenkinek van tehetsége ahhoz, hogy pl profi focista legyen.
2018. dec. 26. 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is Angliában élek, Hiába írja előttem a szintén kint élő , hogy itt kint ilyen nincs, pedig van! Legalábbis munkahelyen. Én egy elektronikai cégnél dolgozom mint technikus. Talán olyan 70-en dolgozunk. Már meg sem lepődtem amikor 3 hete felvettek egy srácot mindenféle tapasztalat, rutin nélkül. Azért vették fel, mert az irodában dolgozó adatrögzítő csajnak egy jó barátja. A csaj egyébként a cég nagyfőnökének a lánya. A kisfőnök pedig a fia. De ott dolgozik a másik 2 fia is, és 4 unoka öcsike is. 1 éve felvették a lány barátját is, és szép lassan jöttek a haverok is. Rokonok, haverok.

Azt hittem, hogy csak én nekem van ilyen melóhelyem de nem. Férjem a vasútnál dolgozik mint villamosmérnök. Ott szembemennek a szabályokkal, hogy nem dolgozhat együtt családtag, vagy barátok. Az egyik irodista szó szerint összeszedte a haverjait akik együtt idétlenkednek. Persze a jó fizetést megkapják..Az itt élő ismerősöm Mark& Spencerben dolgozik. Hát ő is meséli a kivételezéseket amiket rokonok, barátok élveznek. Szóval munkahelyen bizony így megy itt is. Egészségügyben viszont nincs olyan, hogy előbb ismerős jut be soron kívül. Bár észre sem vennénk, mert az egészségügy sokkal rosszabb mint otthon. Egyszerűen jobb is ha az ember otthon kikezeli magát minthogy elmenjen. Én pár hónapja az ügyeletre kellett, hogy menjek. 5 órát vártam, és már én sajnáltam azokat akik pici babákkal szintén 4-5 órákat vártak. Itt csak egy bosszantó dolog van amitől a bicska kinyílik a zsebemben. A senkiházi drogokosok szó nélkül a sor elejére kerülnek. Nekik nem kell várni 1 percet sem. Én megkérdeztem miért. A válasz az volt, hogy ők problémásak, és ha nem kapják meg az adagjukat akkor törnek-zúznak. Mondtam is a nőnek, hogy én nem vagyok drogos, de lassan már ott tartok, hogy törnék-zúznék..

Iskolában kicsit másképp van mint otthon. Fiam egyetemre jár ( a munkahelye fizeti) ő meséli, hogy vannak olyan egyetemisták akiknek nagyon gazdag a szülei, sok pénzt ad. Bár nem nyalják ki a diák seggét, de úgy alakítják a dolgokat, hogy a diák ne bukjon meg. Magas pozicióban lévő emberek gyerekei meg eleve olyan elit egyetemre járnak ahová "halandó " be sem jut.. Mivel iszonyú drága az egyetemi díj,

2018. dec. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dehogyisnem külföldön is van ilyen. Munkahelyen is ugyanez van sokszor, amit leírtál meg amit előttem. Ja ráadásul rájön, hogy sokan csak egy senki bavándorlónak néznek.

Hivatalokban kedvesek, meg mosolyognak, mert ez a dolguk, ezért fizetik őket.

Alapból ha mondjuk meghirdetnek egy új Munkahelyen, elvben mindenki egyenlő eséllyel pályázik, viszont gyakorlatilag nem így van.

Azt meg senki ne akarja megmagyarázni, hogy tényleg egyenlő vagy ilyenkor mondjuk egy gazdag angol emberrel szemben, akinek az apja befolyásos pozícióban dolgozik. Ez a világ összes pontján így van sajnos, felesleges szépíteni.

2018. dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az egészségügyben vagy az önkormányzatoknál nem hajlandóak szóba sem állni az átlag emberekkel, előbb az ismerősök jutnak be soron kívül, aztán jöhet mindenki más"

Ez legtöbb helyen valóban így van, de leginkább az állami szférára jellemző.


"De már az iskolákban, egyetemeken is ez megy...."

Ez az általánosítás viszont már hülyeség. Néha előfordul pár eset (magam is láttam), de tömegesen biztos nincs jelen. Jártam gimibe, egyetemre is, egyik esetben se volt jellemző az általad bemutatott magatartás, inkább csak elvétve jelent meg.

2018. dec. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!