Kanadában is olyan drága az egészségügy mint az USA-ban?
A magánbiztosítókra gondolok.
Vagy Kanadában jobban segít az állam/tartomány?
Kanadában van társadalombiztosítási rendszer, ami a magyar és az amerikai keveréke. Ugyanúgy fizetik az emberek a jövedelmükből a TB-t, mint Magyarországon, de magánbiztosító-pénztárak vannak, amelyek közül szabadon választhatsz. Ha nem választod egyiket sem, akkor a tartományi biztosítóhoz kerülsz.
A nagy gond az egésszel ugyanaz, ami Magyarországon is, hogy borzasztó drága és lerontja az ellátás színvonalát. A kanadaiaknak politikai presztízskérdés a rendszer fenntartása, ebben is hasonlítanak Magyarországhoz, csak egyre többet kell rá költeniük. Számítások szerint tíz éven belül Ontario tartomány költségvetésének 80%-a csak az egészségügyi rendszerre fog elmenni, ha úgy növekszik a szociális alapon biztosítottak száma, ahogy az elmúlt években. Előbb-utóbb Kanadának be kell majd látnia, hogy ez a rendszer fenntarthatatlan, ahogyan Magyarországon is az. Annyi előnyük van hozzánk képest, hogy nálunk azonnal lázadás tör ki, ha valamit meg akarnak szüntetni, ami a Kádár-korszakban alanyi jogon járt.
A kanadaiak egyébként már most is átjárnak az USA-ba gyógykezelésekre, műtétekre. Az amerikai klinikák ugyanúgy ráálltak a kiszolgálásukra, mint nálunk az osztrák határ közelébe települő fogorvosok a nyugat-európai betegekre. Floridában különösen megy ez, mert oda járnak télen nyaralni, hát egy füst alatt megoldják nekik a térdműtétet is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!