Hogyan működik a házasság a "megújult" iszlám országokban?
A törökökről igen beható ismereteim vannak, ezért róluk biztosan tudok mondani tényeket.
A török házasság fenntartja a válás lehetőségét. Általában a nők szűzen mennek férjhez, azonban ez nem zárja ki az udvarlás és a járás közbeni testi megismerést. Az unokatestvérek közötti házasság teljesen elfogadott, sőt, olykor szülői akarat is. A bigámia és az azonos neműek házassága tilos.
A külföldön (Ausztria, Németország, Belgium stb.) élők sokszor a származási helyről (vagy a szülők származási helyéről) választanak párt vagy éppen onnan választják a külföldit. Ez általában a falvakra, kisvárosokra jellemző.
Ha az egyik fél külföldi, akkor az eljegyzést általában Törökországban tartják, hogy a törökországi családtagok is részt vehessenek az ünnepségen, mivel ők legtöbbször nem rendelkeznek beutazási engedéllyel az EU-ba. A hivatalos szertartást és ünnepséget pedig az adott EU-s országban tartják. Törökországban nem szokás szeszes italt felszolgálni a lakodalmakon, mivel gyakran összetűzés alakul ki néhány családtag között, és a török férfiak jelentős része rendelkezik lőfegyverrel. Azonban az alkohol nem tilos Törökországban. Az EU-ban viszont már lehet alkoholt is fogyasztani az esküvőn.
Nagyjából ennyi. Remélem, segíthettem.
Köszi a választ.
Tehát elválhat a feleség, de gondolom akkor már nem szűz, akkor többet nem is házasodik? :D
Kicsit meglepett az, hogy a szülők ragaszkodnak ahhoz, hogy kihez menjen a lány. Azt hittem minden ugyanúgy megy mint nálunk, és nem úgy mint nálunk 100 évvel ezelőtt.
Én Bangladesről tudok pár dolgot. Többségében ugyan az mint az első válaszoló által felvázolt Törökország kivéve, hogy itt elviekben tilos az alkohol fogyasztás.
De egyébként a szülők választanak párt, de legalábbis kell az ő beleegyezésük is. Nincs bigámia és bár nem gyakori, de el lehet válni.
Törökorszag szekularis orszag. Nagyjabol minden vallas megtalalhato itt. Az elso valaszadoval itt elve nem igazan ertek egyet. Ha szuzen "kene" vagy fontos lenne szuzen ferjhez menni, akkor kb. manapsag itt senki nem menne ferjhez :D. Se ferfi, se no. Itt teljesen atlagosan mukodnek a dolgok, az emberek randiznak, akar 4-5 evig is egyuttjarnak (max. a hazassag nelkuli egyutteles nem jellemzo), szuloi nyomas ma mar egyaltalan nem jellemzo (max. annyira hogy "az x lanya, tetszik? Bemutassam?" Ha meg nem tetszik, akkor megy tovabb az elet.) Ilyen unokatestveres hazassagot meg max. ilyen Magyarorszagon borsodi jellegu vilagvege mogotti falvakban tudok elkepzelni hogy egyaltalan letezik vagy kurdoknal szokott lenni meg nagyobb szamban. Egy atlagos mai torok csaladban ilyen nem letezik, es pont ugyanugy furan neznenek az illetore, hogy mire akar vetemedni.
Ilyen bevett dolgok sincsenek, hogy hol tartjak az eljegyzest hol a szertartast. Tobb tucat part ismerek, akik vegyesek, mindenki osszevissza csinalja.
Eskuvokon pedig termeszetesen Torokorszagban is van alkohol es szokas is felszolgalni eskuvokon is. Lofegyvere öeg valoban Magyarorszaghoz kepest sok embernek van, de a ferfiak jelentos reszenek azert nincsen.
Egyetértek az ötös válaszolóval. Az egyes sok téves dolgot irt le. Eleve az iszlám vallás lehetővé teszi a válás lehetőségét, a török törvények pedig szintén. Ez a "szülők választják ki menyasszonyt, főlegényt" hülyeség ahogy van. Talán már a legelmaradottabb falvakban sincs így. Az unokatestvérek közötti házasság törököknél egyáltalán nem elfogadott, kurdoknál talán még elfordul anyagi megfontolásból.
Olyan meg nincs hogy aki elvált az nem házasodhat mert már nem szűz. Az iszlám vallás és a török törvények is lehetővé teszik az újbóli házasságkötést. Nem is értem hogy hordhat össze valaki ennyi hülyeséget mint a 81%-os.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!