Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a fehérek és a...

Mi a különbség a fehérek és a latin amerikaiak között?

Figyelt kérdés

az egyik kedvenc szinésznőm etnikuma latin pedig én azt hittem fehér.

Akkor a latin amerikai nem is rassz?

A cigányok azok más rasszuak?


2010. jún. 15. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

"az egyik kedvenc szinésznőm etnikuma latin pedig én azt hittem fehér

Akkor a latin amerikai nem is rassz?"


A latin-amerikai nem azért "latin" mert latin a rassza, hanem a NYELVE! Amit a spanyol hódítók hagytak rájuk (kényszerítettek rájuk)! A latin-amerikaiakat tehát azért hívják "latinnak" mert neolatin nyelvet beszélnek! Egyedül a nyelvre értik! Semmi köze a latin rasszhoz! A latin-amerikaiak nem fehérek, hanem indiánok és fehér mediterránok keverékei!

Természetesen létezik latin rassz (pontosabb a mediterrán rassz kifejezés): a spanyolok, olaszok, portugálok, stb.. Ők valóban latinok, nem csak nyelvükben, hanem fajilag is!


"A cigányok azok más rasszuak?"


A cigányokat miért kevered ide? Ők egy indiai rasszhoz tartoznak, semmi közük sem a latinokhoz, sem az amerikai indiánokhoz.

2010. jún. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

"Mi a különbség a fehérek és a latin amerikaiak között?"


Az, hogy fehérek Európában, Észak-Amerikában, sőt, Afrikában is élnek, ezzel szemben latin-amerikaiak csakis Latin-Amerikában.


"az egyik kedvenc szinésznőm etnikuma latin pedig én azt hittem fehér."


Valószínűleg valami amerikai oldalon olvastad, mégpedig azt, hogy hispanic. Ez más, ez az amerikaiak fejlövése, hogy bizonyos embereket hispanicnek neveznek, nem részletezem, elég bonyolult.


"Akkor a latin amerikai nem is rassz?"


Rasszok: negrid, europid stb. Latin-Amerika egy hely.


"A cigányok azok más rasszuak?"


A cigányok europid rasszba tartoznak.

2010. jún. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Három "nagyrassz" van, europid, mongoloid, negrid. Az indiaiak egy része az europid nagyrasszba tartozik, azon belül az indid rasszba, vagy mi a pontos neve.

Ahh, de rákerestem, Indomelanid az indiai lakosság nagyjára jellemző rassz.

Amúgy kedves kérdező: google a barátod.

2010. jún. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
60%
latinok=cigányok! tudományos tény!
2018. márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!