Mennyiben változna meg a világ vallások nélkül?
"Gyökértelen, uniformizált, könnyen befolyásolható tömegek"
Ez független dolog, és a politika meg a kereskedelem miatt van. Amúgy az ateistákat valamivel nehezebb ilyenné nevelni.
Attól pedig, hogy valaki nem az istenekben hisz, még lehet hívő. Karmahívő, sorshívő, stb.
"Ez független dolog, és a politika meg a kereskedelem miatt van."
Elsősorban igen, de nem mondanám, hogy teljesen független a vallástól. Manapság már csak a vallások őrzik valamilyen mértékben azokat a tradicionális értékeket, amiket korábban a hatalom is többnyire a magáénak vallott. Ezért van a vallásnak fontos szerepe a globalizmus és a társadalmi progresszió ellensúlyozásában.
"Amúgy az ateistákat valamivel nehezebb ilyenné nevelni."
Szerintem meg inkább az értelmesebb embereket nehezebb ilyenné nevelni. Azon viszont nem csodálkozom, hogy az itteni GYK-s tapasztalatok alapján az ateistákat azonosítod ezzel a kategóriával. :)
"Attól pedig, hogy valaki nem az istenekben hisz, még lehet hívő. Karmahívő, sorshívő, stb."
Persze, de azért ez nem ugyanaz, mint egy hagyományos vallást követni. Elsősorban azért, mert itt a nyugati kultúrkörben ezeknek a dolgoknak szinte csak a gagyi, lebutított verziójával lehet találkozni.
#3 vagyok.
9-es: Csak a saját véleményem írtam le, én így látom. A művészek folyamatosan küszködnek a belső énjükkel, önmaguk megtalálásával, aminek következtében a vallásokon is rengeteget gondolkodnak. Ha ezt a tulajdonságot kivennénk belőlük, szerintem egy hatalmas hajtóerőtől fosztanánk meg őket.
A vallásosság kicsit megfossza az embert a földhözragadt racionalizmustól és egy álomvilágba repíti, ahol a dolgok nagy részének nincs valódi haszna, ilyen pl. az ima, de ilyenek voltak az első zenék a halottak továbbjutásáért, a mitológiákból ismeretes istenek lerajzolásai, és a többi. Jelenleg is rengeteg művész/grafikus/zenész a vallásokból merít ihletet az alkotásaihoz, a sorozatokban/filmekben/játékokban/könyvekben is gyakran nagy szerepet játszanak a vallások, amik nélkül nem lenne minden ugyanolyan.
11-es:
A Nippon Research Center 2014-es statisztikái szerint az emberek 32%-a ateista Japánban.
A 2015-ös Gallup statisztikák alapján Kína 61%-a ateista.
Egyetértek, hogy hatalmas számok a világ többi részéhez képest, de azért nem mindenki ateista. :) A gazdasági első hely pedig USA-nak jár, pedig ott hatalmas létszámban vannak vallásos emberek és az ország vezetősége is keresztényekből áll.
Valamint azt sem szabad elfeledni, hogy a gazdasági szerep nem minden.
Brazíliáé a világgazdasági 8. hely, a szegénység és a bűncselekmények száma viszont hatalmas.
India a 6. helyen áll világgazdaságot illetően, de az emberek állatokkal osszák meg a mocskos utcákat és kevesebb mint a családok felének van WC-je a közép-és szegényrétegből, aminek következtében az utcákra ürítenek...
5. helyen Anglia áll, ahol jelenleg sokkal nagyobb problémák vannak mint a szegénység.
Az egy főre jutó GDP versenyben pedig meg sem közelíti Japán (26.) és Kína (19.) a dobogós helyeket, amiben az első hely Luxemburgé, ahol az emberek kb. 70%-a katolikus vallású.
"az ország vezetősége is keresztényekből áll"
Azért ezek többsége kamukeresztény.
Csak az a helyzet, hogy a népet olyanra nevelték, hogy egyszerűen nem fogad el nem vallásos (legalább látszólag) vezetőt. Egy politikus meg nem fog habozni tettetni magát.
"Japánban, Kínában tulajdonképpen mindenki ateista"
Csak abban az értelemben, hogy nem hisznek egy személyes istenben. De a többségük hisz valamilyen metafizikai valóságban. A buddhizmus, a sintó, a taoizmus, és még részben a konfucianizmus is erről szól. Igaz, intézményes vallásként nem is olyan sokan követik ezeket, de ezek a vallási hagyományok annyira mélyen be vannak épülve a kultúrájukba, hogy sokkal inkább meghatározók, mint nálunk a keresztény hagyományok.
Vallásfüggő, de az igaz, hogy minden nagyobb vallásnak komoly szerepe volt abban, hogy a jelenlegi kultúrák olyanok, amilyennek ismerjük őket.
Egyes kultúrákban ma sincs külön világi, és egyházi törvénykezés, csak és kizárólag egyházi. Amit az egyház diktál, az a törvény. Egyes országokban a vallási törvények (pl. a Tízparancsolat) nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy ne egy elvadult, barbár kultúrális talaj alakuljon ki, hanem valami élhetőbb. Az, hogy Európában viszonylag fejlett közegben élhetünk, nagyban köszönhetjük a kereszténységnek.
Nem érdemes nektek válaszolni.
Valaki csak azért, mert vallásgyűlölő, lepontoz olyat, ami a vallás előnyéről megalapozott dolgot állít.
miert akik lepontoztak azok szerint lenne barmi is vallasok nelkul? Vallasok Istentol vannak ahogy minden ezert nem lenne semmi nem a vallason hanem istenen van a hangsuly
masik pedig hogy jo lenne? nem tudnank ugysem ha nem lennenk? De azert valakik biztos orulnenek ha nem kellett volna elniuk semmikor
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!