Igaz, hogy az Egyenlítőnél lassabban/vagy gyorsabban ketyeg az óránk, és gyorsabban mozgunk?
Vagy hogy mondják ezt, hogy van?
Azt tudom, hogy ott valahogy másképpen ketyeg az óra.(karóra elkezd gyorsulni, vagy lassulni, de ez az amit nem tudok[hogy gyorsul, vagy lassul])
Ehhez két megfigyelt jelenséget (TÉNYT) kell figyelembe venni:
1. A relativitáselméletből következik, hogy ha gyorsabban mozogsz, akkor lassabban telik az idő.
2. A föld az egyenlítő mentén forog, így az egyenlítő mentén mozgunk a leggyorsabban.
=> Az egyenlítő mentén lassabban telik az idő.
De ezt a tudományok témakörbe kellett volna kiírni, a kultúra témakörben csak dilettánsok vannak.
Mindenhol egy perc egy perc, hiszen az idő relatív. A relativitás elmélet erről szól. Amit meg tudunk figyelni, mint jelenséget az az, hogy az alatt az idő alatt, ami alatt nálunk az atompontos kvarcórán egy perc elmúlik, addig az egyenlítő mentén valamivel kevesebb, pár milliomod másodperccel. Hiszen a Föld csak 1656 km/h sebességgel forog, ami csillagászati szempontból nem jelentős.
Akkor telne kétszer olyan lassan az idő, ha mi egy helyben állnánk, ott pedig a fénysebesség felével mozognának. A fénysebesség háromnegyedénél értelemszerűen négyszer olyan lassan telik az idő. A fénysebesség 7/8-ánál 8-szor olyan lassan stb. A lényeg, hogy fénysebességen az idő kb megáll.
Gyakorlati szempontból ezt a megfigyelést a műholdak szinkronizálásához használják fel, hiszen azok már elég gyorsan keringenek a Föld körül ahhoz, hogy ez komoly problémát okozzon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!