Hova költözzek, a modern társadalomtól távol?
Az ősemberek sem rohangásztak az Egyenlítőtől a sarkkörig néhány évente. Többnyire addig maradtak egy területen, amíg az elegendő táplálékot és élőhelyet tudott számukra biztosítani. Mert minek is vándoroltak volna el egy jól prosperáló, már ismert területről, miért is hagyták volna ott a biztos jót a bizonytalanért? Csak amikor már nagyon muszáj volt, akkor hurcolkodtak arrébb. Így aztán mire egyik éghajlatról eljutottak egy másikra, az többnyire nemhogy években, hanem inkább generációkban, vagy inkább generációk tucatjaiban volt mérhető.
Ebből kifolyólag inkább a kivételek közé tartozott, ha egy ugyanazon egyed több éghajlaton is élt életében.
Persze, ettől még mehetsz délebbi, melegebb éghajlatra, de arra számíts, hogy minél élhetőbbek a körülmények, többnyire annál sűrűbben lakott területekre fogsz érni, annál több másik emberrel kell osztoznod az élettéren.
Ráadásul az Egyenlítőhöz közelebbi régiókban többnyire alacsonyabb az életszínvonal, magasabb a bűnözési ráta, több a ragadozó, az élősködő és a szervezeted számára ismeretlen betegség, szóval kontinentális éghajlat nevelkedettjeként neked talán jobbak is a túlélési esélyeid Európában egy ősember-projekt keretében, mint a déli országok többségében.
Miért nem bérelsz egy tanyát valahol a bugaci pusztában elsőre? Csak egy évre. Vagy csak egy nyárra, mondjuk májustól októberig, addig azért nem nagyon szokott hideg lenni. Az igazán semmiség egy egész élethez képest. Arra viszont pont elég, hogy belekóstolj az ősember önellátó életébe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!