Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy falusi fiatalnak eleve...

Egy falusi fiatalnak eleve nincs igénye sokszor spontán elmenni hamburgerezni, gyrosozni, bevásárolni hiperekbe mert nincs lehetőség nyilván, vagy a gondolat ugyanúgy megvan bennük max jobban sóvárognak?

Figyelt kérdés
kistérségi központban élek, egy kisvárosban. sokszor gondoltam már bele hogy a környékbeli falvakban élő hasonló korosztálynak jobb vagy rosszabb-e hogy ahol vannak nincs semmi a kisbolton kívül. itt kínálja magát jónéhány streedfoodos, nyitva a tesco 10-ig, sokszor jut eszembe de jó lenne ez meg az ha el sem megyek érte. ott sokaknál a vidéken is vidékebben meg ha bezár a kisbolt, rátudnak hogy ez van, még a gondolat sem merül fel hogy mi lehetne. hogy a jobb? rosszabb helyen eleve kisebbek az igényeik az embereknek?
2017. nov. 25. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Inkább személye válogatja. Istenments a junkfoodtól, meg a böhömnagy plázáktól.
2017. nov. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az a meglepő hogy a klasszikus nagyvárosi környezettől én magam is ódzkodom, de ezt a környezetet amiben vagyok alapvetőnek érzem és meglepett ne megy ember véleménye hogy nekik még ez is "túl sok" egy kisváros, ahol alapvető dolgok vannak
2017. nov. 25. 22:56
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Én tanyasi vagyok, nekem nem hiányzik a gyorskaja, próbálok egészségesen táplálkozni. A plázák és hipermárketek sem hiányoznak. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem járok soha városban, csak így annyira nem érdekel az ilyesmi. Lány létemre nem érdekel a plázázgatás, ruhavásárlás, ilyesmi. A tescoban meg havonta, kethavonta járok, de nem hianyzik gyakrabban.


Én örülök, hogy a városoktól távol, szép helyen elhetek.

2017. nov. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Van egy dolog ami kicsit megmosolyogtat engem, de tényleg ne vedd sértésnek! Budapesten élek, és az itteni szemszögből pont ugyanaz a kérdés merülhet fel, hogy egy kisvárosi fiatal nem hiányolja-e hogy a legtöbb kisváros éjszaka kihalt, és pár gyrosos / hamburgeres, meg egy 10-ig nyitva tartó Tesco jelenti a városiasságot.

(Persze lehet hogy egy londoni meg ugyanígy gondolkodik egy budapestiről, hogy milyen rossz neki olyan kisvárosban élnie, ki tudja.)


De mindenesetre a falusi fiatalok be szoktak járni a városba, ha ott akarnak valamit. Persze mondjuk egy buli után mondjuk meg kell várni az első hajnali buszt / vonatot, vagy a városi barátnál kell aludni, de megoldható.

2017. nov. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Ha kajálni akarunk, akkor beülünk a kocsiba és elmegyünk enni. Ha este kell valami, akkor elmegyünk egy közeli bevásárlóközpontba. Az igény ugyan úgy megvan.

Egyébként tetszik a hasonlat amit előttem írták. Egy kisváros egy élettelen tanya egy nagyvároshoz képest.

2017. nov. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy be elhet menni a városba, de attól még hogy valaki falun él is el tudja magát foglalni hidd el.
2017. nov. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Összekeversz két, nem szinoním fogalmat, Az 'igény'-t és 'lehetőség'-et!

Nem igénytelenebb az, akinek nincslehetősége.

Ráadásul kérdés, hogy értelmét látja az illető egy pl. hambiért beutazni a közeli kisvárosba?

.

Kérdésed alapján feltehetném neked: kisvárosi létedre nincs igényed villamossal járni a munkahelyedre?

2017. nov. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Én egy elég kicsi borsodi faluban nőttem fel, de szerintem ez egyénfüggő. Én nem igazán szeretek eljárogatni, vagy ha igen akkor sem enni, hanem csak sétálni az erdőbe. A szomszéd csaj, aki velem egy idős meg állandóan ment ide-oda enni, mozizni, bulizni. Annyi, hogy nekünk macerásabb eljutni, mert pl. van olyan, hogy 3 órán át nem jön egy busz sem. Amúgy kisebb fagyizó, ahol más kajákat is lehet kapni az nálunk is van, meg online rendelni is tudunk. Én nem szeretem a sok embert, tömeget. Kifejezetten zavar, ha városban kell lennem és régen nekem is eszembe jutott, hogy a városiak sose vágynak rá, hogy egyszerűen, csak át lehessen menni az úton, minden lámpa meg szabályozás nélkül? :D Vagy csak ki lehessen nyitni az ablakot anélkül, hogy a forgalmat kéne hallgatni? Tudom vannak nyugis részek is, de ahhoz képest, ahol én felnőttem 3 kocsi egy nap már forgalom. :D Nem gondolom, hogy egy falu rosszabb hely lenne. Attól függ, ki milyen környezetet szeret. Abban igazad van, hogy egy bolt van, ahol alap cuccokat lehet kapni, de ebből kifolyólag sokkal kreatívabban tudjuk megoldani a dolgokat, mint akinek minden adott és csak meg kell venni és részben emiatt is összetartóbb a közösség, mert rá vannak szorulva egymásra. Pl. ha elfogy a liszt sütés közben akkor vagy félbehagyod, amég beugrasz a városba, ami akár 2 óra is lehet vagy átszaladsz a szomszédba és kérsz. A szomszéd meg adni fog, különben fordított esetben ő sem kap majd semmit. Vagy, ha valakinek valami baja van akkor egy városban lehet körbejár 3 gyógyszertárat, mire kap olyan gyógyszert, ami kell, én meg csak kimegyek az udvarra és tudom melyik nővényt hogyan kell lefőzni, hogy hasson. Nem kell időjárásjelentést néznem, hogy tudjam esni fog e, fújni fog e a szél, hideg lesz e, mert meg tudom állapítani az égboltról, stb. Persze ez én vagyok, a bulizósabb szomszédomat ezek nem érdeklik, így nem is tudja pedig csak pár házzal lakott mellettem, szóval egyénfüggő, kinek mit jelent a szórakozás. Ha visszagondolok a gyerekkoromra, sose vágytam pl. gyrosra, mert egyszerűen nem tudtam, hogy létezik ilyen. Édességet, gyors kaját is sokkal kevesebbet ettünk, mert egyszerűen nem volt. (Szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor ettem hamburgert, amég otthon laktam.) Én még répát, meg borsót nasiztam, ha ehetnékem volt. Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek igényeim, egyszerűen csak mások.
2017. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mivel nem lehet csak úgy beugrani a városba gyorsételért, ezért amikor otthon van, nem fog spontán beugrani. Amikor a városban jár, akkor viszont előfordulhat.


A bevásárlóközpont látogatását előre meg kell tervezni, és akkor listát is készít, hogy mit fog venni. Ez egy külön program.

2017. nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kettő között a legnagyobb különbség az autóban van. Meg a felesleges furikázások miatt az előre megtervezés.

Azon kívül ugyanúgy eljár az aki akar és nem jár az aki nem akar. Valószínű sok városi se járkál el mindenfele, ha nem akar.

2017. dec. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!