Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szóval akkor ez hogy is van?

Szóval akkor ez hogy is van?

Figyelt kérdés

Anyum magyar,apum román és én mind a két nyelven beszélek, voltak olyanok akiknek ha elmondtam,azt mondták hogy keverék vagyok ezt mondjuk értem is

De tegnap megkaptam,hogy félvér

Ezt nem igazán értem, szóval ha más más nemzetiségű a két szülő akkor a gyerek félvér?

Vagy ez hogy működik?



2017. jún. 17. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Félvér csak rasszok keveredéséből születhet. Nem tudta a delikvens a szó jelentését. Pl. Fekete-Kínai, Fehér-Indián, Fekete-Fehér stb. szülők gyermekei.
2017. jún. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek köznyelvi kifejezések, kis túlzással mindenki azt ért alatta, amit akar. Szó szerinti értelmezésben valóban félvér vagy (mindenki az), de általában ezt különféle rasszok utódaira szokták érteni, ahogy a keveréket is.


Szóval max. akkor lennél az, ha valamelyik szülőd nem fehér.

2017. jún. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Két nyelv az alapból nagy előny.
2017. jún. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés ? Hogy szóval ez hogy is van ? Pont úgy, ahogy leírtad ! Vagy szeretnéd, ha vigasztalnánk, - ó dehogy is vagy te félvér...
2017. jún. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!