Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért irigyek az emberek...

Miért irigyek az emberek egymásra? Mindenkinek vannak gondjaik. Vagy csak nekem?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 11:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Akkor lehet két problémát egy kalap alá venni, ha mindkét fél cserélne a másikkal


Honnan lehet azt tudni, hogy melyik nehezebb vakon, vagy lábak nélkül. A vak nem tudja milyen lábak nélkül, a tolókocsis pedig nem tudja, hogy milyen vaknak lenni. Ki kivel cserélne szerinted? Akkor most egyiknek se legyen problémája? Vagy keressenek egy vak tolókocsist és szégyelljék magukat?

2010. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
nem tom,én ezzel az egésszel úgy vagyok,hogy mindíg a jót nézze az ember..Aki jobb anyagi helyzetben volt,és visszaesett,és pl nem tud kimenni külföldre,ugyanúgy lehet depressziós,mint ahogy a szegény ember is tud baromi boldog lenni,ha elmegy a kínaiba,és azt ehet amit kíván..Én például kifejezetten tudok örülni egy adag pirított tésztának is! :))))igazából nem a pénz boldogít,hanem amit veszünk belőle..Ha meg tudunk élni,én már elégedett vagyok!És nem irigykedek másokra,bár biztos jobb lehet annak,aki pl elmehet külföldre,de mi van,ha neki meg a párkapcsolata haldoklik,és lelkileg ki van tőle készülve?!Az élet sosem fenékig tejfel..mindíg azt mondom,lehetne rosszabb is...
2010. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem érted.

Olvasd vissza, ahelyett hogy kötekjedsz és leragadsz a példánál.

A rendszert nézd.

2010. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Alapvetően az élőlények (nem csak az ember) azért irigyek, mert mindent maguknak akarnak és magasról fütyülnek rá, hogy a másiknak mi jut. Ez (is) viszi előre a fejlődést - néha meg ez viszi romlásba a világot.

Alapvetően az irigység idáig többször volt hasznos, mint káros: különben nem maradt volna fenn.

De az ember lehet, hogy ezt majd egyszer meg fogja fordítani: akkor az irigység majd káros és kerülendő tulajdonság lesz.

2010. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindenkinek a saját maga baja a legnagyobb. Még, ha globálisan nézve nem is az. Annak azt is lehetne mondani, aki azért panaszkodik, hogy csak zsíroskenyér jut, hogy Afrikában meg egy egész falura jut egy zsíroskenyér.
2010. máj. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
szerintem a vak meg a tolókocsis az kábé egyforma... hogy két problémát nem lehet egy kalap alá venni, az nem azt jelenti, hogy nem léteznek egyforma "súlyú" problémák. És mindenki meg tudja ítélni, mi súlyosabb és mi enyhébb, józan ész kell hozzá, meg tiszta tudat, semmi más. (Ezt úgy értem, hogy ha vki nem képes beáltni, hogy az ő problémája, hogy nem mehet Horváto-ba nyaralni, az súlyosabb, mint karok nélkül élni, akkor nyilvánvalóan ez egy tévképzet és nem tiszta a tudata.)
2010. máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

sajnos ilyen az emberi természet, az ember irigy. nem csak hogy saját problémája a legfontosabb (ez valahol természetes azért), hanem képes még a másikra is fújni, mintha attól a saját gondja kisebb lenne. ha nem siránkoznánk és irigykednénk, erre kevesebb energia menne el és a valós problémák megoldására (vagy elfogadására, vele való együttélésre, ahol más lehetőség nincsen) több idő maradna.


valahol olvastam, hogy az embert a félelem vezérli, főleg a jövőtől való félelem. a jelenben nincsen semmi baja. ez egy kicsit extrémnek hangzott nekem is elsőre, de ha belegondolunk, még egy vak vagy lábnélküli emberre is igaz. hiszen ha megéli a jelenét (pl. azt, hogy ő vak, ez a helyzet és kész), akkor ebből indul ki és nem abból, hogy mi lenne, ha látna. sokat kellett ezen gondolkodnom, de rengeteg dolgot segített ez a fajta gondolkodás helyretenni a fejemben.

2010. máj. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!