Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy kezelitek az életben...

Hogy kezelitek az életben előforduló agressziót?

Figyelt kérdés
Pl. valaki tolakszik, fellök utazás, sorbanállás, séta közben. Pl. ami velünk történt délelőtt: autóval mentünk egy kis mellékutcában, amikor hirtelen, körülnézés nélkül lelépett elénk egy 30 körüli pasas, fülére szorított mobillal. Persze nagyot fékeztünk, férjem rádudált, majd még a pasinak állt feljebb. Vagy: ismerősökhöz mentünk, akik lakótelepen laknak. A házak között mentünk szintén autóval, amikor egyszercsa bokrok takarásából a járdáról kikanyarodott elénk egy biciklis, fülében fülhallgatóval - mint kiderült a bicikliút a járdán keresztül átvezetett az úttesten, csak a nagyeszű állampolgár nem állt meg körülnézni, hanem simán áthajtott előttünk. Hirtelen fékezés, persze mondtuk neki, hogy nem ártana körülnézni, megállni, mielőtt az úttestre hajt, és itt is a gyerek volt felháborodva. Nem értem, ilyen helyzetben miért nem sűrű bocsánatkérések közepette oldalog el valaki, honnan van arca neki a felháborodásra?
2010. máj. 16. 11:44
 1/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Sajnos ide vezetett az, hogy elfogadott, sőt majdnem törvényesített lett a becstelenség, a másik eltiprása, stb.

Nincs erkölcs, nincs semmi, csak "ÉN".

2010. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Türelemmel, mással nem lehet kezelni az ilyen helyzeteket. Emberek vagyunk, mindenki téved és hibázik, épp ezért, ha véletlenül nekem jönnek az utcán, csak legyintek és azt mondom magamban, talán sietnie kell és ezért nem figyel az illető. Persze nem biztos, hogy így van, lehet, hogy egyszerűen bunkó, de ezzel én semmit sem tudok kezdeni, ezért alapból hülyeség lenne felidegesítenem magam.

Ha valaki jogtalanul felháborodik, akkor is türelmesnek kell lenni. nincs még egy olyan fegyver, mint amikor egy liluló fejű emberarcába mosolyogsz a végtelen higgadtságoddal, és szép lassan felsorolod az érveidet, amiket nem tud megcáfolni.

2010. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez tényleg jó ötlet! De a felsorolt példáimban akár nagyobb baj is lehetett volna. Ha a férjem nincs észnél és nem reagál rögtön jól, akár mindkét balfék esetében is baleset lehetett volna a vége. És hiába nem a férjem a hibás, nem hiányzik senkinek, hogy igaztalanul is, de meghurcolják.
2010. máj. 16. 15:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem bírom ha buszon/villamoson lassan történnek a dolgok...tolakodós vagyok, lökdösődös is ha pl valaki hozzámér(undorodom az emberek nagyrészétöl)... Suliban üvöltözök is ha felidegelnek vagy meg kell védenem valakit. Otthon inkább magamba fojtom. Le tudom nyelni a stresszt, el tudom vezetni magamban, ugyanis megszoktam. Nagyon stresszes ember vagyok, magamat stresszelem mindig. :D Meg kellett tanulnom elfojtani, csak akkor van baj, ha nem sikerül :D

17L

2010. máj. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!