Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ciki/bunkóság, ha az...

Miért ciki/bunkóság, ha az ember nem akar elmenni az osztálytalálkozójára, amikor sz@r volt a közösség?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és az általános iskolai találkozókra sem mentem el, és a gimnáziumira se fogok, úgy vagyok vele, hogy azzal az 1-2 emberrel tartom a kapcsolatot, akik fontosak, a többiekre meg nem vagyok kíváncsi. Ennyi idő alatt teljesen ki is kopnak a régi évek az emberekkel együtt. És ezt nagyon nem szeretem, ha egy amúgy utálkozó osztályközösség pár év múlva már könnyezve emlékszik vissza a vacak évekre, mintha úgy szerette volna mindenki a másikat. Képmutatás. Amiben nem akarok részt venni. Miért nem érthető meg az álláspontom, miért bunkóság, lehurrognivaló és miért szent dolog ez az osztálytalálkozósdi? Ti hogy vagytok ezzel?
2010. máj. 15. 11:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem tartod a kapcsolatot, csak pár emberrel, akkor miért érzed, hogy ciki? Mármint hogy ki károgja így Neked azt, hogy jaj, miért nem mész el?

Gondolom, az az 1-2 ember, akivel tartod a kapcsolatot, nem piszkál emiatt, hisz tudhatják, hogy nem velük van bajod.

A többiek véleménye meg ne érdekeljen, gondoljanak, amit akarnak, Magad írtad, hogy nem vagy rájuk kíváncsi, akkor a véleményük se érdekeljen. Ha lehordanak a hátad mögött, mikor nem jelensz meg, az az ő dolguk.

Tök jogos egyébként, ha nem akarsz menni. Egyenesebb viselkedés, mint elmenni és jópofizni olyanoknak, akiket nem bírtál sosem. Az más, ha valaki tényleg szívesen lát pár rég nem látott arcot, de ami nem megy, azt nem kell erőltetni.

2010. máj. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ha nincs kedved, akkor ne menj el. Nincs ezen mit csámcsogni. Én is hülyeségnek tartom az egymás nyakába borulást. Az általános iskolás osztályom még viszonylag tűrhető volt, ott úgy néz ki a találkozót is nekem kell megszervezni, mert mindenkinek csak jár a szája, hogy kéne, de senki nem lép. Engem nem a nagy összeborulás érdekel, sőt... őszintén remélem, hogy ilyen nem is lesz, egyszerűen csak kíváncsi vagyok mi lett a többiekből, milyen úton haladnak, hol tanulnak stb. A középiskolából most ballagok, az osztályom katasztrófa, de már ballagáson játszották legtöbben az eszüket, hogy hogy fog nekik mindenki hiányozni, én meg csak fogtam a fejem... Az általános iskolás találkozón még lehet beadom a derekam és megszervezem, de a gimisek felejtsenek ilyen téren el! :) 20/L
2010. máj. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Én és egyik legjobb barátnőm nem mentünk el a gimnáziumi osztálytalálkozóra.

Volt pár tanár, és diák, akikkel nagyon nem volt jó a viszonyunk, és nem akartuk, hogy ugyanúgy folytassák a szekálást a találkozón, mint gimnáziumban is tették.

DE mint kiderült nem is volt baj, hogy nem mentünk, mert a többiek összebalhéztak, egyik srác meg-akit elsőre felvettek a Képzőművészetire és nagyon "arc" lett-berúgott, lehányt több embert is. Pff.

Szerintem igazad van.

2010. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ismerem ezeket az embereket, és sejthető, hogy kinézik azokat, akik nem mennek el ezekre - konkrét kibeszélésről nem tudok, nem is érdekelne amúgy az se, hiszen egyáltalán nincs közöm már hozzájuk és jó messze is vagyok. Pl. a szörnyű iwiwen is csináltak egy osztályoldalt, és én nem jelöltem vissza őket, egyszerűen nem érdekelnek és nem akarok abba a közösségbe tartozni, erre is felpattantak, hogy nem jelentett nekem semmit ez a 4 év, hát ők többet biztos nem is fognak keresni.. És pont azok csinálják ezt, akik a legjobban utálták egymást. Na csak az a lényeg, hogy mindenhol megy ez a képmutatás? És hogy nem veszik magukat észre? Ez annyira visszatetsző.

Amúgy végülis nincs is értelme a kérdésemnek, csak elgondolkodtam...

2010. máj. 15. 12:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj. Ha ok nem hianyoznak neked, te sem hianyzol nekik. Nem szereted oket, ok sem teged es kesz. Oda mesz ahova a kedved tartja!
2010. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
én sem mentem el anno az általános oszt.találkozóra. Rühelltem pket,akkor meg miért nézeggesem őket? De halottam h nem én voltam az egyedüli. A vicc h másnap iwiwre irogatták egy csomoan h széáégyelheted a ofád h nem jöttél el,megh micsoda bunkó vagyok
2010. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Dehogy idegeskedem:) Sőt, valamilyen szempontból élvezem, hogy "tüntetek" azzal, hogy nem megyek el és hogy csóválhatják a fejüket. Csak ez zavar, amit az utolsó is leír, hogy hogy nem látják magukat kívülről, mennyire visszatetsző az egész. És utálom ezt a hozzáállást, hogy akkor is "illik" ide meg oda elmenni, amikor semmi értelme sincs, és az embernek egy művigyorral kell bájolognia.

Amúgy egy okból érdemes lenne elmenni egy ilyen találkozóra, tudnék pár cinikus, kétértelmű megjegyzést tenni, miközben mindenki játszaná az eszét.. ehhez lenne kedvem:)

2010. máj. 15. 12:55
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
12.08 vagyok. Szerintem ez a világ legszánalmasabb dolga. Mint említettem, én lehet belemegyek hogy megszervezzem az általános iskolás osztálytalálkozónkat (még gondolkodom rajta), és nyilván mindenkinek kimegy a meghívó, de ha a 30 emberből 5-en jönnek el, engem az sem érdekelne, mert mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy ott akar-e lenni avagy sem. Nem értem miért nem tudnak felnőtt módjára viselkedni néhányan, és megérteni, hogy nem mindenki ott töltötte el a legszebb éveit, nem mindenki kíváncsi erre az egészre.
2010. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Egyáltalán nem ciki/bunkóság. Én sem fogok elmenni a sajátomra, már rég eldöntöttem. Az a 3-4 ember, aki érdekel, és én is érdeklem őt, azzal tartom a kapcsolatot, a többiek meg egyszerűen nem érdekelnek, és ez kölcsönös. Miért mennék el jópofizni olyanokkal, akikkel haragban váltunk el, vagy olyanokkal, akik állandóan szekáltak? Ha bunkónak tartanak ezért, az meg szívük joga, engem hidegen hagy.
2010. máj. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
mi szerveztünk egy általános iskolást. 5en jelentünk meg az alsós osztályfőnökünknél. volt aki látta, hoyg kik vannak ott és inkább hazament. szerintem ez undorító. nálunk jó volt a hangulat, megérte elmenni. az idő sok mindent megszépít, de ezek után vannak olyan volt osztálytársaim, akiket letörtöltem közösségi oldalakról, sőt olyan is, akiknek nem köszöntem vissza, csupán biccentettem, hogy érezze a törődést... megfogadtam, hogy ezeknek az embereknek, akik ennyire kicsinyesek semmit nem szervezek, de elmegyek a többi rendezvényre, mert a régi barátokkal azért ki lehet röhögni a sok nyomit, akik semmire sem vitték és ezzel élik ki a gyermeteg énjüket... a te döntésed, hogy mit csinálsz, nem ismerem a volt osztályodat és a viszonyodat. ha tudod, hogy rosszul érzed majd magad, akkor ne menj.
2010. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!