Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Írt valaki közületek Parainesi...

Pirates kérdése:

Írt valaki közületek Parainesis féle fogalmazást?

Figyelt kérdés
Legyetek szívesek, segíteni, mert azt se tudom hogy kezdjem. Elolvastam a Kölcsey féle Parainesis részleteit, de számomra érthetetlen. Hol tudnék utánanézni?
2010. máj. 9. 10:59
 1/2 anonim válasza:
nem
2010. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekünk kellett írni saját parainesist (tanító-nevelő célzatú), de ez inkább egy ún. számvetés arról, hogy mi alapján élsz, milyen értékeket tartasz fontosnak, meg ilyenek. Fáradt vagyok most leírni, meg nem is vagyok biztos benne, hogy erre van szükséged. Mindenesetre, ha neked kell saját parainesist írni, annak nem igazán van sem formai, sem másfajta követelménye, egyszerűen írd le azt, amit gondolsz a világról. Én a sajátomban az ateizmusomról, nemzeti érzelmemről, és hasonlóan súlyos dolgokról, és azok okairól írtam. Szerencsére az én magyartanárom értékeli az ilyeneket :)
2010. máj. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!