Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tetoválással (takarható...

Tetoválással (takarható helyen) lehet valaki orvos?

Figyelt kérdés
már van egy kisebb tetoválásom a lapockámon, érettségi után csináltattam, most harmadéves leszek az orvosin. a lapockámon lévő szinte sosem látszik(többnyire pólót hordok), max a gyakorlatvezetőim tudják, de vizsgán nem okoz gondot, blúzban nem látszik. most viszont szeretnék egyet a lábfejemre, a nagymamám emlékére(egyszer régen rajzolt nekem egy virágmotívumot és azt, színesben). azon az egyen gondolkodok, hogy okozhat-e ez gondot az egyetemen és a munkám során. vizsgára, hivatalos helyekre úgyis harisnyát húzok a magassarkúhoz, hozzá meg mondjuk nadrág, ami eltakarja(nagyobbrészt), de a hétköznapokban nyáron nem tudom(nem is akarom) takargatni. ha egyszer orvos leszek ott sem fog látszani, úgyis zokniban és papucsban kell dolgozni, csak hát az egyetemen mondjuk éppen egy vizsgáztatónak nem tetszik és megbuktat vagy ilyesmi. a kórházakban sokszor látok orvost és más eü dolgozót, akinek "nyilvános helyen" van tetoválása(alkar pl), mégsem zavar senkit. én olyan helyre, ahol nem tudom eltakarni sosem csináltatnék, sőt, ennél a kettőnél többet nem is akarok. tehát azt nem tudom, hogy ha egy orvostanhallgatónak vagy orvosnak van a "civil" életében látszódó tetoválása, akkor az gond lehet?
2010. máj. 7. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

tulajdonképpen saját magad meg is válaszoltad a kérdést.


kórházakban sokszor látok orvost és más eü dolgozót, akinek "nyilvános helyen" van tetoválása(alkar pl), mégsem zavar senkit.

2010. máj. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen, de azért bennem van a gondolat. hogy ott éppen nem zavar senkit, de máshol lehet
2010. máj. 7. 11:18
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

figyelj

a fogorvosom, aki szerintem és mások szerint is jó munkát végez, pl nem csináltatta meg a fogait szépen. tiszta kusza a szájában minden, és hiányzik is több foga.

elég viccesen hangzik, de ez van.

pedig az egész családja fogorvos, azt mondja csak a saját munkájában bízik..:)

mégis rengetegen járnak hozzá.

2010. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg orvostanhallgató vagy?

Remélem nem kerülök a kezeid közé, mert nagyon nem szeretem az ilyen aggodó, mindent túllihegő dokikat :)

Ha jó a doki akkor tőlem az arca is lehet tetovált

2010. máj. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem fog az ott senkit sem zavarni:) nem egy tetoválásból kell az embereket megitélni meg azt sem h mennyire jó v éppen nem jó orvos.
2010. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy mentősorvos azért rúgták ki a munkahelyéről,és azért nem tud orvosként praktizálni,mert tetoválása van..De neki szinte mindenhol,és nagyon feltűnő. Olyan tetovált ember akit ha először látnak esetleg meg is ijednek a betegek.(volt a TV-ben is róla szó)

Engem személy szerint nem zavar ha van tetoválása az orvosnak/nővérnek ha jól végzi a munkáját. Ha megműtenének,és kezelés végén úgy megyek haza a kórházból,hogy szinte hálás vagyok a dokinak,hogy meggyógyított,aki nem egy vágóhídi malacnak tart akin lehet kísérletezni,aki még tudja,hogy aki tőle kér segítséget az ember,,,nos felőlem teljes tetoválásban is pompázhatna...

De a kérdésedre a válasz:

Ha nem feltűnő helyen,és nem irritáló a tetoválás akkor szerintem soha nem lesz ebből problémád..A munkádat végezd jól...Jobban mondva ha egyszer orvos leszel ,akkor legyél olyan orvos akihez szívesen mennek a betegek mert 100%-ban megbíznak benned..

2010. máj. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
tényleg volt régebben a tvben az a hapsi, akinek teste 90nem tudom hány százaléka be volt tetoválva. sárga kontaktlencsét is hordott még ez mellé. ÉS Ő IS ORVOS! betegeket is kezelt. de ha jól emlékszem ez talán nem magyarországon volt, vagy igen? de a pasi az magyar.
2010. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. mindenképpen orvos akarok lenni idehaza(főleg a mentőzés) és jól is akarom végezni a munkám. ennél több tetoválást nem szeretnék. kicsit tartottam attól, hogy ha ezt látják akkor nem tudom azt a munkát végezni, amit szeretnék, mert felelőtlennek, komolytalannak bélyegeznek meg, pedig a tanulmányaim a legfontosabbak és hogy amit csináljok azt a lehető legjobban csináljam.

mégegyszer köszönöm a válaszokat, most már bátran megcsináltatom!

2010. máj. 7. 12:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha takarható helyen van, akkor nincs semmi gond. Inkább azokkal van "baj", akiknek az arca is ki van varrva...

Mert az orvosi tevékenységez hozzátartozik a "kulturált, ápolt megjelenés", talán belgyógyászat bevezető előadáson lőtték el ezt a mondatot.

Mert így könnyebb elnyerni a beteg bizalmát ill. a beteg is úgy érzi, hogy jobb kezekben van, ha egy "rendes", ápolt, fehér köpenyes orvos van a rendelőben, nem pedig egy rövid gatyás, szétvarrt fesztiválarc. (Pedig az utóbbinak is lehet ugyanolyan vagy akár jobb a szaktudása).

Gondolj csak bele, hogy ha ne adj' Isten te sürgős ellátásra szorulnál, akkor a fentebb említett két orvos közül melyiket szeretnéd, hogy ellásson?

2010. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!