Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csinálsz, ha egy koncert/b...

Mit csinálsz, ha egy koncert/buli után éjjel kell haza menned, de az utolsó busz is elment, és legközelebb órák múlva jön?

Figyelt kérdés
Mernél elindulni egyedül ? Én egy kicsit félek az ilyenektől, nem is indulok koncertre, ha nem jön velem valaki.
2010. máj. 2. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keresek egy éjszakai járatot,vagy felhívok valakit,hogy jöjjön értem. De egyedül nem megyek koncertre.Uncsi is egyedül, meg hazamenni se jó.
2010. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Megyek taxival. Az utolsó busz mindig elmegy, ez errefelé alap, mert 11-ig járnak a helyi buszok. Éjszakai meg csak hármnegyed egykor és negyed háromkor van, az is összesen 3 irányba.

Ha taxira nincs pénzem, akkor sétálok, ahova általában járni szoktam, onnan kb. egy óra gyalog normál tempóban, de sétáltam már két és fél órát is haza. Ezt általában nem egyedül szoktam, és neked sem ajánlom. Mondjuk a belvárosból én simán hazasétálok egyedül, mert nem vészes útvonal, viszont nem tudom, hogy nálatok mi a helyzet. Viszont vannak olyan helyek, ahonnan nem indulnék el gyalog egyedül.

De ha rám hallgatsz, úgy indulsz el, hogy taxira félreteszel pénzt, vagy megbeszéled olyanokkal, akikkel egy felé mentek, hogy osztoztok a taxin. Nálunk pl. van 900-as taxi, ami városon belül ennyiért bárhova elvisz. Meg néha van ismerős, aki kocsival jön (értelemszerűen ilyenkor ő nem iszik), vagy pl. testvére eljön érte kocsival, és akkor megbeszéljük, hogy engem is hazavisz.

Kb. ezeket szoktam csinálni.

23/L

2010. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy miskolci vagyok, és úgy 11 felé megy az utolsó busz és majd csak 4 után indul az első. Az sajnos nem megoldható, hogy jöjjön valaki értem, és az ismerősöm (akivel mennék) még csak a közelemben sem lakik. De ez a taxi ötlet nem is olyan rossz.
2010. máj. 2. 12:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Előtte megnézem, hogy mikor megy az utolsó busz, és elmegyek azzal.
2010. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Erre az ötletre én is gondoltam, de a legutolsó 00:10- kor megy, addigra meg nem ér véget a dolog.

Köszönöm a válaszokat :)

2010. máj. 2. 12:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok, én pécsi vagyok, de jártam már Miskolcon. Nem tudom, merre csatangolsz, de szerintem ne mászkálj egyedül... A taxi csak nem olyan húzós, tegyél rá félre egy keveset, és akkor kaputól kapuig meg van oldva a hazajutás.

Mondjuk amíg szinte minden héten mentem koncertre, akkor nem taxiztam, mentem éjszakaival inkább, mert úgy már sokba lett volna, de most már csak havonta egyszer kétszer szoktam menni (inkább egyszer), így ennyi még belefér.

2010. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok túl bulizós 18 éves létemre :D De ez kivételes alkalom, szóval marad a taxi. Mégegyszer köszönök minden választ !
2010. máj. 2. 13:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már rengetegszer mentem haza egyedül, de olyan is volt hogy megvártam egy szórakozóhelyen a reggeli buszt.
2010. máj. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában ott maradok, és hajnalig eliszogatok, beszélgetek. Ha nem lehet a koncert helyszínén maradni, átmegyünk egy kocsmába, ami nyitva van, és ott együtt megvárjuk az első buszt. Egyedül neki ne vágj gyalog, főleg,ha lány vagy! (De fiú ismerőseimet is verték már meg így - egyedül vagy ők meg sokan...)
2010. máj. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, lányból vagyok, természetes egyedül nem lenne bátorságom végig menni a városon.
2010. máj. 2. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!