Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szemétégetés hozzátartozik...

A szemétégetés hozzátartozik a magyar kultúrához?

Figyelt kérdés

Kisvárosban élek, nyáron a gazdagok égetik a zöldhulladékot, télen a szegények égetnek MINDENT. A mellettünk lévő szomszéd évtizedek óta szeméttel tüzel, most is olyan büdös van a szobába mintha égne a ház. Ez ezerszer ártalmasabb az egészségre mint a dohányzás vagy bármilyen forgalom, mondom ezt úgy hogy életemben 1 szál cigit nem szívtam el...

20 éve szegény, 40 évig még az lesz, most akkor addig szívjam a mérgező füstöt egész életemben? Naponta órákig, van hogy 5-6 órán át tüzeli a szemetet, de éppen csak hogy füstől hogy véletlen se lehessen kinyitni az ablakot 10 percre.

Hogyha a dohányzást ennyire tiltják elvileg a nemdohányzók miatt akkor ezzel miért nem történik semmi? Hogyha a medencefűtést van pénz támogatni az adófizetők pénzéből akkor faosztásra miért nincs?


2016. dec. 8. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:

"télen a szegények égetnek MINDENT." - Tél és szegénység, nincs rajta csodálkozni való.


A zöldhulladék égetése meg kétlem, hogy máshol ne történne, mindenesetre én is kisvárosban élek és a környékünkön ritkán érzem nyáron a szagát.

2016. dec. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erről beszélek, mi az hogy szegény, tehát neki szabad szemetet égetni? Ennyi erővel töröljünk el minden környezetvédelmi előírást, minek is az... Szemétégetés lassú emberölés, iszonyú egészségtelen a füstje, ezerszer ártalmasabb mint bármennyi elhaladó autó, meg elszívott cigaretta, mégsem tehetek ellene semmit.
2016. dec. 8. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:
A helyi jegyzőnél vagy az önkormányzatnál jelentsd a problémát. Persze az nem megoldás, ha pénzbírságot szabnak ki a szegényekre, de akkor sem lehet egy egész város tüdejét a szabályok ellenére is mérgezni.
2016. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem egy nép kultúrájával, hanem a tudatlansággal, kényszerhelyzettel és lustasággal lehet magyarázni. Hogy milyen arányban, az erősen hely és személyfüggő.
2016. dec. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!