Kárpátia-Kraszna Horka Zenecím, akkor hogy is van ez?
Figyelt kérdés
Na szóval van a Kárpátiának ez a című dala, és mivel Felvidéki magyar érzésű ember vagyok és szeretem a nemzeti rockot, ez a dalcím és maga a zenekar kapcsolata a dallal nyugtalanít mivel tótul ez a név azt jelenti "szép hegyecske" (krásna hôrka) és igy magyarul leirva eleg erdekes meg amugy is egy tót nevu varrol dicsoien énekelni, egyszeruen nemertem az osszefuggest..Valaki magyarazza mar el nekem :D2016. szept. 11. 22:05
1/7 anonim válasza:
Eredetileg ez nem a Kárpátia zenekar száma, Andrássy Gyuláné, született Zichy Eleonóra grófnő szerezte 1906-ban, Rákóczi hamvainak hazahozatala alkalmából. Krasznahorka várának Thököly Imre majd II. Rákóczi Ferenc fejedelemsége idején volt jelentős szerepe a kuruc felkelésben. Maga a dal igazából csak a trianoni béke után vált népszerűvé, mint egy utalás a nagymúltú elcsatolt területekre.
2/7 A kérdező kommentje:
Engem maga ez a név nyugtalanit hogy krasznahorka mivel ez tót név magyarul leírva es ez az egész olyan érdekes kombó!
2016. szept. 11. 22:30
3/7 anonim válasza:
A településnév valóban szlovák, de rengeteg szláv eredetű településnevünk van. A kurucok között is rengeteg szláv harcolt, szlovákok, ruszinok egyaránt. A ruszinoknak saját ezredük is volt Rákóczi táborában.
4/7 rajcziz válasza:
Ha egyszer ez a hely neve, senki sem tud vele mit csinálni. A várat mindig is Krasznahorkának hívták, mivel szláv lakók már a 13. században is éltek ezeken a területeken (amikor a várat építették). Nem tudom, mi nyugtalanít téged ezen a megnevezésen, amikor ez a hivatalos, mindig is így használták.
5/7 A kérdező kommentje:
Az hogy maga a magyar várnak szlovák/szláv elnevezése van és a nemzeti rock eggyuttes dalán belül is így szerepel, mármint magyar nemzeti rockban szlav elnevezesu varrol dalolnak WTF.Még ha magyar is az a vár!
2016. szept. 12. 20:51
6/7 rajcziz válasza:
Bocs, de a "nyelvhatáron", márpedig Krasznahorka eléggé ott fekszik, nehéz definiálni, hogy mi magyar és mi szláv. Tetszik vagy sem, ezek a népek együtt éltek már régen is, és ebből kifolyólag átvettek egymástól megnevezéseket, szavakat. Ahogy a mai szlovákok is használnak magyar eredetű szavakat, a magyarban is vannak szláv eredetű szavak, megnevezések, és ez teljesen normális, nem kellene rajta fennakadni.
7/7 anonim válasza:
A Magyar Királyság mindig többnemzetiségű volt, a mai területünkön is vannak idegen eredetű nevek, és a nyelvben is sok a szláv szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!