Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek nem lenne jobb...

Szerintetek nem lenne jobb hely Magyarország, ha az emberek kevesebbet siránkoznának?

Figyelt kérdés

Jártam már sok helyen, nyugaton és keleten is, jóléti államban és elszegényedett faluban is. A legfontosabb tapasztalatom az volt, hogy az embereknek MINDENHOL megvannak a problémáik és mindenhol a saját problémáikat tartják a legnehezebbnek. Sok szegény végig járva és visszatérve haza, jelenleg szörnyen érzem magam, nagyon megváltoztam, nehezen de beismertem, hogy a nehéz helyzetem mégsem annyira borzasztó és kilátástalan. A nagyobb probléma ekkor kezdődött, miután rájöttem, hogy rengeteg lehetőségem van, a sikeres élet kulcsa ott van a kezemben, csak kényelmesebb Volt inkább másokat szidni a saját élet körülményeim miatt. Talpra álltam, nem is kicsit.. nem vagyok zseni, sem kiemelkedő képességű semmiben, azt gondolom csak annyi különböztet meg egy átlag embertől, hogy minden egyes reggel azért keltem fel, hogy jobbá tegyem az életem. Nem vagyok gazdag most sem, de büszke vagyok arra amit elértem, büszke vagyok arra hogy a gyerekeimnek nálam sokkal könnyebb dolguk lesz. Viszont hiába érzem magam sikeresnek, mérhetetlenül boldogtalan vagyok. És ez nem a jelenlegi vagy egykori vagy következő kormány miatt, hanem a szomszédom miatt, a boltban lévő eladó miatt, a befásult ügyintéző miatt, az aljas irigykedők miatt. Az elért sikerem megvetés, az oda vezető hosszú és fáradtságos munkám gúny tárgya.

Én nem szeretnék egy ilyen országban élni :(


2016. júl. 12. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, hadd gratuláljak az elért eredményekért! Nem vagy gazdag és akkor mi van? Inkább járj emelt fővel azért, amit kivívtál magadnak.

A magyar viselkedést nem igazán lehet befolyásolni ilyen történetekkel, mert itthon a panaszkodás az, ami a legkényelmesebb és legkönnyebb mód és sokan inkább ehhez nyúlnak.

2016. júl. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

nem értem, gyerekeid vannak családod, nyilván szeretitek egymást - a"boltban lévő eladó miatt, a befásult ügyintéző miatt, az aljas irigykedők miatt" boldogtalan vagy. Az elért siker nem jelent boldogságot - erre nem jöttél rá?


'mérhetetlenül boldogtalan vagyok'


'A boldogsághoz nem vezet út. Az út maga a boldogság.'

Buddha

2016. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország akkor lenne jobb hely, ha kevesebb lenne a bunkó.
2016. júl. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

a siránkozás feltételez egyfajta objektivitást, aztán majd megunja és megpróbál tenni valamit


az igazi probléma a sivalkodás, amikor keresünk egy bűnbakot és oldja meg mert az ő hibája

felelősség elhárítva, gond letudva

k**va ország

2016. júl. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Jó reggelt kívánok! A siránkozásnak általában oka van. Levezetheted itt ezt a drogos hippi dumát arról, hogy legyünk boldogok, de az még nem változtat a valóságon, azon a valóságon, ami neked büdös, és inkább elfordulsz előle és azokat kárhoztatod, akik ezt érzik. Nem velük van baj, hanem veled!
2016. júl. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Drogos hippi duma?
2016. júl. 12. 17:04
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem elfordultam a valóságtól, hanem felismertem azt, és tettem azért hogy jobb legyen! Mitől lennék drogos hippi? Pont az ilyen emberekről beszéltem mint te, elérni valamit nem becsülendő, hanem lenéznek miatta..
2016. júl. 12. 17:08
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem jól látod, kérdező. A siránkozás rengeteg energiát felemészt, emellett előre kellene nézni, nem felfelé! Mindig azon jár az ilyen emberek esze, hogy a másiknak miért jobb, nem azon, nekik hogyan lehetne jobb.


Állítom, ha erre fókuszálnának, és hajlandóak lennének tenni érte, sokuk helyzete javulhatna. Kurzusokat kellene tartani a témában. Meg kellene változtatni az emberek szemléletét. Nem azt mondom, hogy ezután sarkából fordulna ki a világ, és mindenki megvalósíthatná az álmait, de ha nagy részük egy kicsit tudna javítani saját körülményein, már látna egy pozitív példát (a saját példáját!), és egészen nagy lökést adna neki a továbbiakra nézve.

Ehelyett szinten mindenütt ezt a megfásult, tanult tehetetlenséget látom.

2016. júl. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

De igen!


Kezdjük azzal, hogy nem siránkozunk azon, hogy mennyit siránkozunk!

2016. júl. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sok mindent elértél, a gyerekeid biztos hálásak is. Ne búsulj, most meg kell találnod az utadon a következő lépést, nem búsongani, hogy "nem ismernek el" hogy "irigykednek" hanem haladni az utadon - aki leáll, az élő halott. Tanulj, gyakorold valamiben magad.

*

Bódhidharma - Buddha 28. utódja-, vitte a zen buddhizmust Indiából Kínába. Megérkezve Kínába, Wu császár, a buddhizmus ismerője és támogatója, megtisztelően fogadta. A császár rögtön eldicsekedett hogyan építtetett kolostorokat, támogatta a szerzeteseket, terjesztette a szent írásokat és így tovább.

Majd megkérdezte, milyen jutalmat várhat ezért elkövetkező életében.

Bódhidharma egy nagyon kemény feleletet adott:


- Nincs érdem.


a császár mélyen megbántva érezte magát...

2016. júl. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!