Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan adjam abarátnőm tudtára...

Hogyan adjam abarátnőm tudtára, hogy nem adok neki kaját?

Figyelt kérdés
Ha suliba előveszi valaki az uzsonnáját akkor rögtön oda szalad és megkérdi,hogy kap-e. Sokszor mondtam már neki,hogy milyen pofátlan, ha megkínálják akkor kap,de ha nem akkor ne csórja... De viszont ha tőlem kér akkor hogyan mondjam meg neki hogy nem adok? nem fogok miatta koplalni mert meg eszi előlem az ennivalót és nem szaladgálok mindig a pékhez másik kajáért,na meg persze nem szeretném állandóan rá költeni a zsebpénzem...
2010. ápr. 14. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl szép dolog, de próbáld meg azt, hogy te is ezt csinálod vele, hátha ettől észreveszi magát! Amikor ő kezd el enni, kérd el a kajáját!
2010. ápr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Miért kér mindenkitől enni? Éhes? Nincs pénze? Nem lehet, hogy ez a probléma?
2010. ápr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen mondd meg neki, hogy nincs pénzed őt is etetni, hozzon magának.Persze ha nincs pénze és azért nem eszik akkor talán beszélj az osztályfőnököddel az tud segíteni.
2010. ápr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

az írásodból arra következtetek, nem arról szól a történet, hogy anyagi okokból kifolyólag nincs kajája.


ebben az esetben én poénosan állítanám le. mond meg neki, hogy a büfében/péknél annyi kaja van, hogy még el is adják. vagy csak annyit, hogy nincs hatósági engedélyed élelmiszer-forgalmazásra. :)


ha annyira szegények lennének, hogy azért éhezik, akkor beszéld meg az osztályfőnökkel, mert erre is van megoldás.

2010. ápr. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nincsenek anyagi gondjai. Ő sosem szokott venni ennivalót se inni és még azt is tőlem kér. Vizet azért adok neki, mert én is otthonról viszem és nem kerül semmibe,de kaja az igen. Szoktam látni, hogy hoz pénzt,de csak benne van a táskájában és nem vesz semmit belőle...
2010. ápr. 15. 10:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Régen nekem is volt egy ugyanilyen kellemetlenkedő osztálytársam, én eléggé drasztikus módszerhez folyamodtam, de szerencsére bevált. Amikor láttam a szeme csillogásán, hogy megint lejmolni akar, fogtam magam, és úgy tettem, mintha leköpném az uzsimat. "Tessék, itt van! Na, mi a baj? Már nem kéred?" - Ő pedig nyomban odébb állt, és a kedve is elment a kéregetéstől végleg:)
2010. ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!