Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért élhetetlen ez az ország,...

Miért élhetetlen ez az ország, Németországgal ellentétben?

Figyelt kérdés

Ha eltekintünk a komoly autóiparról meg a politikában való részvételükért, és csak úgy civil átlag emberként közelítjük meg a két ország helyzetét, rá jövünk hogy lehetnénk olyan életkörülmények között mint Ők, ahol a Húsiparban dolgozó szalagnál végzett munkából tud annyit félretenni hogy megérje, mellette jusson magára is, ha nem szeretne használt járművet venni, elmegy kölcsönért a bankhoz ahol felvilágosítják a mi a kedvező ajánlat számára, és 2-3 év után nem a házat viszik a feje felől, meg év tizedekre eladósítja magát....

Dolgoztam ottani német fiatallal aki sima betanított munkát végez, mégis meg van körülötte minden ami kell

Amit én hiányolok itt nálunk, némelyik dolgozik de nem ad magára úgy néz ki mint egy hajléktalan stb


Szóval itt nem az a lényeg hogy németben 5-ből 3an megtehetik, az öltönyös bunkó paraszt bmw-s megjelenést hanem hogy nálunk ugyanez jelen van, de egy sima melósnak nem nézik az érdekeit hogy többet költsön, jobban pörögjön az országban az üzleti forgalom.


Ott kint ha gondoltam egyet teletankoltam az autót, vagy a motoromat, fogtam magam elmentem látványosságokat nézni, ettem ittam, és nem figyelve a költőpénzt, a nap végén még simán maradt 10-20 ezrem ft-ba átszámolva, és nem az volt hogy számolgattam meg aaa ez drága keressünk mást.


Én hiányolom ebből az országból azt, ami ott kint van, hiába volna élhető magyarország ha nincs pénze az egyszerű embernek, hisz nem lehet 10 emberből mindenki Műszaki menedzser meg fejlesztő mérnök


2016. jún. 8. 15:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"hogyha egy német cég X bért ki tud bárhol nyugaton fizetni"


Láthatólag nehéz tudomásul venni, de a munkaerőpiacot a kereslet és a kínálat törvényei alakítják. Minden cég a lehető legkevesebbet fizeti, amennyiért még az adott helyen megkapja az adott munkaerőt. Ez ugyanúgy igaz Németországban, Svájcban, Magyarországon és Indiában is.

2016. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
De nem érdekel a kereslet és kínálat, ugyanazért a munkáért ugyanannyit fizessenek. Ne csak az árakat emeljék uniós szintre, hanem a fizetéseket is. De a magyar nép ilyen belenyugvó, ezért nem tart az ország sehol, belenyugszanak mindenbe, nem zavartatják magukat hogy széthajtják őket, 40 éves korukra pedig lerobbannak, de a munkájuknak sincs meg a gyümölcse, max annyi hogy ki van fizetve a számla. Meg lehet nézni az AUDI gyárat, kicsit felemelték a hangjukat a dolgozók, máris megkapták a béremelést.
2016. jún. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez ilyen elfuserált más kárán spóroló ország, de tipikusan magyar vezetői mentalitással. Dolgoztam itthon légkondi gyárban, aztán nyáron megsültél a magyar kapzsi mentalitás miatt, mert légkondit gyártasz, de a fejed fölött mégsincs nyári 40 fokban mert nem óccsó a villany vaze. Az se számít ha öten kiájulnak a hőségtől. Munka az menjen, de a minimum feltételek sincsenek meg, egy 1000 forintos széket képtelenek kicserélni ha tönkremegy, inkább toldozzák foltozzák évtizedekig.
2016. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Szaniszlo Ferenc válasza:
Hosszútávon Magyarország fog jól járni. Csak valószínűleg ezt mi már nem fogjuk megtapasztalni.
2016. jún. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szaniszlo is erre járt, megmondta a tutit.
2016. jún. 9. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Az hogy elefántcsontparton vagy az afrikai népeknél szegénység van ott az generációs probléma, de nehogy már Európa közepén úgy kelljen tengődni mint egy Ghánai halásznak, csak itt 8-12 óra embert próbáló robotolás a különbség.
2016. jún. 9. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!