Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért élhetetlen ez az ország,...

Miért élhetetlen ez az ország, Németországgal ellentétben?

Figyelt kérdés

Ha eltekintünk a komoly autóiparról meg a politikában való részvételükért, és csak úgy civil átlag emberként közelítjük meg a két ország helyzetét, rá jövünk hogy lehetnénk olyan életkörülmények között mint Ők, ahol a Húsiparban dolgozó szalagnál végzett munkából tud annyit félretenni hogy megérje, mellette jusson magára is, ha nem szeretne használt járművet venni, elmegy kölcsönért a bankhoz ahol felvilágosítják a mi a kedvező ajánlat számára, és 2-3 év után nem a házat viszik a feje felől, meg év tizedekre eladósítja magát....

Dolgoztam ottani német fiatallal aki sima betanított munkát végez, mégis meg van körülötte minden ami kell

Amit én hiányolok itt nálunk, némelyik dolgozik de nem ad magára úgy néz ki mint egy hajléktalan stb


Szóval itt nem az a lényeg hogy németben 5-ből 3an megtehetik, az öltönyös bunkó paraszt bmw-s megjelenést hanem hogy nálunk ugyanez jelen van, de egy sima melósnak nem nézik az érdekeit hogy többet költsön, jobban pörögjön az országban az üzleti forgalom.


Ott kint ha gondoltam egyet teletankoltam az autót, vagy a motoromat, fogtam magam elmentem látványosságokat nézni, ettem ittam, és nem figyelve a költőpénzt, a nap végén még simán maradt 10-20 ezrem ft-ba átszámolva, és nem az volt hogy számolgattam meg aaa ez drága keressünk mást.


Én hiányolom ebből az országból azt, ami ott kint van, hiába volna élhető magyarország ha nincs pénze az egyszerű embernek, hisz nem lehet 10 emberből mindenki Műszaki menedzser meg fejlesztő mérnök


2016. jún. 8. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Orbán Viktor megmondta, hogy ide nem kell jóléti társadalom.

Innentől kezdve mégis mit akarsz, mi legyen Magyarországon?

2016. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
"Ki milyen virágot szakít, olyat szagol."
2016. jún. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Antal, Medgyesy, gyurcsány, g orbán... soroljam még? :(
2016. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Mert ez egy szar ország, ami abból tartja fent magát amit lenyúl a dolgozó embertől.
2016. jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

Mert, ahogy írtad, Németországban van pénzed, ha dolgozol, miközben itt ez nem feltétlenül igaz.


A másik meg, hogy a magyarok hihetetlenül bunkók a németekhez képest, amire bőven elég bizonyíték, hogy a német átlag még az arabok bevándorlását és viselkedését is tolerálja, eközben Magyarországon az emberek még egymás torkát is képesek átharapni mindenféle baromság miatt, ami azért eléggé lerontja a jókedvet a mindennapokban.

2016. jún. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen az a kérdés, miért vannak gazdag és miért vannak szegény országok a világon?


Ennek rengeteg oka van - első lépésben kezdd csak el számba venni, hány olyan német céget tudsz felsorolni, ami bármikor el tudja adni a termékeit a világpiacon, és hány magyart.

2016. jún. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel hogy milyen nemzetiségű cég hol mennyit ad el, az érdekel hogyha egy német cég X bért ki tud bárhol nyugaton fizetni, akkor ne y bért fizessen itthon. Vagy csak akkor vagyunk az unió tagjai ha büntetésről és szigorról van szó?
2016. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mert ilyen a szemléleted. Jobban élsz, mint a Föld lakosságának 90%-a, de csak azt veszed észre, hogy NÉMETORSZÁG. Ha nem ezen nyavalyognának sokan, máris élhetőbb lenne ez a "lángoktól ölelt kis ország".

Számos más oka is van persze, de ezt gondoltam most kiemelendőnek, a többiről majd megemlékeznek mások.

2016. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem érdekel kinél élek jobban, lehet jönni a kecsua indiánokkal meg az afrikaiakkal hogy milyen rosszul élnek, meg 20 kilométerről hordják a vizet de engem ez nem vigasztal tudván azt hogy másnak hozzuk a milliárdos hasznokat rajtunk pedig spórolnak, az évtizedek pedig elmennek felettünk úgy hogy dolgozunk mint az állat, mégsincs semmi, dolgozz hétfőtől szombatig, amit ki se fizetnek helyette kapsz fél év múlva 2 szabadnapot. Ezért aztán megéri itthon dolgozni.
2016. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én meg szeretnék repülni, nem érdekel a gravitáció.
2016. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!