Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hamarosan barátnőmnek szülinap...

Hamarosan barátnőmnek szülinapja lesz. Mit készítsek neki? Ő nekem a 18. -ra csinált egy hatalmas festményt (mert tehetséges festő egyébkéntis). Nem szereti a pénzen vett ajándékot úgyhogy készítennem kell valami ütöset. De mit? Ötlet?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Te most lány vagy? Akkor süthetnél egy tortát, mondjuk palettaszerűt :)
2010. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Jogos az előttem szóló kérdése, bár én úgy sejtem lány vagy.

Mit jelent a "hamarosan"? Mennyi időd lenne az ajándék elkészítésére? És nem utolsó sorban, mennyit tudnál rászánni? (mert bár hiába kézzel készített az az ajándék, sokan elfelejtik, hogy az alapanyagokra "rosszabbik" esetben ugyanúgy áldozni kell)


Én csak azt tudom ajánlani, amivel én szoktam próbálkozni, ilyen:

- fülbevalókészítés (ha szereti az egyedi füleseket)

- decoupage technika (képek, különböző dobozkák-ékszeres,teafiltertartó, szinte bármi)

- scrapbooking (ha van rólatok /sok/ kép, szerintem tuti ajándék pl. a közös élményekről készíteni egy "kis emlékeztetőt")


Az fülbevalókészítés nem egy nagy ördöngösség, fogó kell hozzá, gyöngyök, és drót (egy-két alapelem, mint akasztó vagy stopper), pici kézügyesség és kreativitás. Ha nem is akarsz nagy tételben vásárolni, mert nem foglalkoznál amúgy vele, akkor is viszonylag olcsón kijöhetsz belőle, mert egy pár gyöngy, egy csomag akasztó, és egy szál drót nem drága, apukádnak pedig biztosan van valahol egy pici, ívelt fogója, amivel tudsz köralakot hajlítgatni. De ha nincs, akkoris, párszáz ft egy ilyen kis fogó. Ezeket mind meg lehet találni egy kifejezetten gyöngyös-ékszerkészítős boltban, én a Gyöngykuckóba szoktam járni, a nyugatinál van. van honlapjuk is. De nem csak fülest csinálhatsz, gyűrűt, nyakláncot, karkötőt..


A decoupage technika már drágább tevékenység, de lehet belőle gipszképet, fadobozkát, kistányért készíteni.

[link]

itt van egy kis leírás, technikáról, eszközökről, árakról, talán segít.


A scrapbookingnak is két formája van, a digitális, amit általában photoshoppal vagy egyéb alkalmas képszerkesztőkkel csinálok digitális képekből, vagy van a kézzelfogható, albumszerű, hagyományos módszer, ezesetben kicsit tetemesebb összeget kell költeni hozzávalókra.

Ha a scrapbboking felkeltené az érdeklődésed, ajánlom a www.scrapbook.hu oldalt, ahol sok technikai leírás található és van egy fórum is ahol a témában jártas emberektől lehet kérdezni.


Remélem tudtam segíteni kicsit.

23/L

2010. ápr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

igen, tudtál segíteni külön köszönöm!!!

egyébként lány vagyok, 19 éves lesz egy hét múlva.

2010. ápr. 8. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!