Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el nekik hogy...

Hogy mondjam el nekik hogy nem akarok többé a közösségükhöz tartozni?

Figyelt kérdés

A történet úgy kezdődött, hogy még 10 éve amikor általánosba jártam, dráma tagozatos osztályba kerültem, nem én akartam csak a szüleim írattak be, és igazából abban a 8 évben ilyen közömbösen álltam a dologhoz, néha tetszett, néha nem, nem igen vagyok az a nagy színész alkat de azért nem vagyok full béna a színpadon.. A probléma a 7. osztálytól kezdődött, amikor egyre több színjátszó fesztiválra mentünk, egyre több darabot adtunk elő stb... Ezzel csak annyi volt a gond, hogy a dráma tanárom eléggé ideges tud lenni ha valaki nincs ott egy-egy próbán, vagy késik, vagy elrontja a szöveget stb.., és bizony sokszor volt hogy akaratunk ellenére is, szinte minden nap próbálni kellett akár estig is... 8. osztályra már még több versenyre meg fesztiválra mentünk, és egyre inkább kevesebb időm maradt más dolgokra amiket sokkal szívesebben csináltam volna a színészkedés helyett..Főleg hogy ez ugye az utolsó év, eléggé szűkös, ott van a felvételi stb...


Körülbelül ekkora alakult ki bennem, hogy a jövőben egyáltalán nem szeretnék ezzel foglalkozni, matek/fizikás gimibe kerültem, és erre is akartam összpontosítani, valamint elkezdtem sportolni is, ami szintén fontosabb volt számomra mint a dráma.. És akkor ott van még a hobbim is, ami a repülés, gyakran járok ki vitorlázó repülni, vagy akár spottolni a Ferihegyre stb.., a jövőben majd ezzel szeretnék foglalkozni, még nem tudom pontosan mi, de biztos hogy a repülés területén..


Visszatérve a témára, amikor bekerültem gimibe örültem hogy végre vége a sok próbának, szavalásnak, fellépésnek és az összes drámával kapcsolatos dolognak..De sajnos nem így lett.. A tanárom visszahívott minket, a régi drámás osztályát, hogy menjünk már el egy másik helyre egy színjátszó-körbe, és foglalkozzunk ezzel ismét...Nagyon ideges lettem, meg is mondtam neki hogy lehet nem fog menni, de ő egyszerűen csak leüvöltötte a fejemet, hogy igenis járnom kell mert benne vagyok rengeteg darabban amit még elő akar adni sokszor... Egy ideig nem jártam, hátha elfelejt de nem.. Elkezdett hívogatni, irogatni rám egészen addig amíg el nem mentem, és ez másfél éve volt, immáron gimnázium 10. osztályban is szinte "muszáj" jelleggel járok oda, amit egyáltalán nem élvezek...


A másik probléma az, hogy az egyik osztálytársam egyben a legjobb barátom is, ugyanabból a suliból jöttünk osztálytársak vagyunk már 10 éve, és az a helyzet hogy ő vérbeli színész alkat, rohadt jó is benne, és mivel tudja hogy én is drámás voltam, folyton hívogat rengeteg értelmetlen drámás közösségekbe meg ilyenek... Neki nem akarok nemet mondani mert félek hogy barátságunk sokat romolna emiatt, ezért is kérdezem a kérdést, hogy lehetne mégis megmondani ezt nekik?


Most már ott tart a dolog, hogy heti 40 órám van, van hogy a tanulás mellet nincs időm elmenni sportolni, nem hogy a hobbimmal foglalkozni, és ráadásul még ott van ez a drámás sz*r (elnézést), ami miatt a a hét 5 napjából minimum 4-en általában este 7-8-ig van bennt próba, és ez ma már nem hogy a sport teljesítményemen, de a tanulmányi eredményeimen is meglátszik... Nemhogy sportolni, de van hogy egyszerűen tanulni nincsen időm...És akkor még sportolni is kéne, meg járni repülni, amiket természetesen sokkal szívesebben csinálnék színészkedés helyett...


Akármikor megpróbálok kilépni, mindig van valahol egy darab amit éppen 1 hónapon belül elő kellene adni, és ha kilépek akkor az egész felborul, révén van benne szerepem azért, és még mindenki meg is utál hogy elmentem...


Szerintetek hogyan lehetne ezt úgy megoldani, hogy ne bántsak meg senkit, és hogy barátok maradjunk a drámás múltamból származó barátokkal? Ha a dráma tanáromnál egy kicsit fel kell emelni a hangom ( mert szerintem ez lesz ) az sem gond...



2016. márc. 29. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A régi és az új osztályfőnököddel kell megbeszélned, hogy ez a tanár téged kényszerít olyasmire, amit te nem akarsz. Kérd meg őket, hogy beszéljék meg a drámatanárral, hogy sajnos neki nem sikerült megszerettetnie veled a színjátszást, ezért a sok próba, a szereplés már csak teher neked, amit csak azért végzel, mert kötelező, és tulajdonképpen te ingyen dolgozol neki. Ha fizetne a munkádért, akkor neki nem maradna pénze megélhetésre.


Neki nem akarok nemet mondani... le kell ülni vele, és udvariasan megbeszélni vele, hogy sajnos te nem szereted a színjátszást. Akkor nem fog mindenáron ragaszkodni ahhoz, hogy te is játsszál.

2016. márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) Meg fogom próbálni
2016. márc. 29. 20:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Már nem vagy gyerek, a te életedről neked kell döntened. Az igazán jó barátok nem sértődnek meg amiatt, hogy más jobban érdekel. A többiek pedig nem számítanak.
2016. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tűzz ki egy időpontot, és mondd meg a drámatanárnak, hogy addig még jársz, de utána "felmondasz" és kész. Pl ha egy hónap lesz még egy előadás amiben számítanak rád, akkor arra még elmész, de nem tovább, tanítson be mást a szerepedre és kész. Ha megsértődik, nem kell foglalkozni vele, nem kényszeríthet. Meg kell tanulni határozott nem-et mondani, máskor is jól jöhet az életben. A barátok meg, ha igazi barátok, és megértenek téged, attól még megmaradnak.
2016. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!